| Iamforfun a întrebat:

Bluza din linkul de mai jos poate fi purtata ca haină de doliu?
https://images.app.goo.gl/mMoC9mFpV56GoDPa7

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Bineinteles ca poate fi.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate fii purtata ca bluza de doliu.
Este neagra, decenta, chiar daca are un model alb.
Am trecut prin 3 decese si iti spun sicer, bluza asta chiar este ok pentru doliu.

Imi pare sincer rau de pierderea suferinta.
Sincere condoleante!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic că da.

| Mirel4412 a răspuns:

Poti sa te pictezi si negru, omul e dus, numai ce simti conteaza. Dumnezeu si sfintii parinti nu zic sa jelim mortii. Daca decedatul a ajuns in rai si implicit a fost un om bun, ar trebui sa se faca mare petrecere.

Răspuns utilizator avertizat
| LittlePoppy a răspuns:

Nu pentru doliu trebuie sa fie complet neagra.
Poti sa incepi sa porti asa ceva spre sfarsitul perioadei de doliu daca il tii un an.

| Iamforfun explică (pentru LittlePoppy):

Au trecut două luni de când țin doliu. Dar am cumpărat multe haine negre și când mă uit în dulap nici nu mai disting ce este acolo, este totul negru. Trebuie să le scot și să mă uit la fiecare, să îmi dau seama dacă sunt pulovere, pantaloni, bluze...
De asta întrebam de bluza respectivă, care ar avea o pată de culoare.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Iamforfun):

Durerea este in suflet, nu in ceea ce purtam. Din moment ce haina nu este extravaganta, se poarte purta oricat ar avea vreo inscriptie printata sau cusuta. Nimeni si niciunde nu iti impune sa porti haine uni negre!
Condoleante!

| Iamforfun explică (pentru MihaelaDart):

Mulțumesc!