Întrebare recomandată | Adelina1998B a întrebat:

Buna!.A incercat cineva betele de bambus pentru masajul anticelulitic?. daca da, imi puteti spune daca are un efect?.

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Zici ca se numeste masaj anticelulitic? https://www.youtube.com/watch?v=LNGj0jOA1mQ 1:28.

| MskDesign a răspuns:

Iti poti face o parere si de una singura. Uite aici:
http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=19530&forum=14

| Okkultist a răspuns:

Buna ziua,
Da, le-am incercat eu, chiar in una din vacantele mele in Tibet.\(M-am dus din motive spirituale)
•Sunt eficiente, in pararel cu o crema anticelulita si sauna la o saptamana sau dus fierbinte pentru. eliminarea toxinelor.

Dar, este bine sa existe in raport cu exercitiile fizice (cardio/alergat) si un stil de viata sanatos.

Daca doriti acest stil, va recomand o vizita la doctorul de familie si ulterior el v-a va trimite la un diabetolog, sau va duceti dvs. acolo.\
Grija mare la nutritionisti deoarece majoritatea au diplome de 3 luni dupa internet.\

♥Ajuta, dar este bine ca in pararel sa dispuneti de hatha yoga, alimentatie sanatoasa, sport, calmitate!

Sper ca v-am ajutat prin raspunsul meu, bineanteles asta in urma informatiilor prezentate de dvs.
Va doresc o zi frumoasa!

| LidiaMarinescu a răspuns:

Da, eu le am incercat ...nu au un efect asa bun..mai bine incerci cellufigh(ceva de genu) de la Elmiplant..succes la dat jos celulita :*

| unu2 a răspuns:

Controleaza-ti dieta si fa sport daca vrei sa nu ai celulita. nu betisoare creme si acareturi