| ch0c0latemix a întrebat:

a incercat cineva tratamentul cu argila pentru acnee? este eficient? mersi

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Merita sa incerci

| BiuL a răspuns:

Nu, si oricum daca functioneaza pentru cineva, nu e sigur ca va functiona si pentru altcineva, dar eu iti recomand sa incerci pentr ca e natural si nu are cum sa iti dauneze, in cel mai rau caz nu vei vedea nicio schimbare.

| isabelabela a răspuns:

Am incercat si te ajuta dar foarte incet pentru ca vindeca din interior si dureaza mai mult la fel ca anefug dar totusi anefugul te ajuta mult mai mult ca pe baza de antibiotic(atata timp cat nu stai o perioada mai lunga de timp in praf)

| Membru0 a răspuns:

Daca te referi la argila ca masca si nu ca detoxifiere am incercat si eu, chiar este eficienta si iti recomand.

| Membru0 a răspuns:

Pentru acnee poti incerca si Zynerit, se da si compensat de la medicul de familie el fiind undeva la 30 de lei. Este foarte bun daca ai tenul gras.

| georgianastefi1996 a răspuns:

Heii:_Si eu ma confrunt cu aceeasi problema cosurile..am incercat si eu solutii cu argila dar te ajuta foarte greu..si apoi cum nu te mai dai incep iarasi sa iasa....eu iti recomand sa mergi prima data la cosmetica..iti deschide porii si iti scoate toate cosurile(dar daca mergi ai grija si du-te la sfarsitul saptamanii ca 2 3 zile o sa iti fie un pic umflata fata)dar apoi nu vei mai avea nici un cos.iar dupa ce mergi la cosmetica sa ti le scoata poti incepe tratamentul cu argila..nu vei mai avea cosuri daca te dai cu argil in fiecare zi..si in timp nu iti vor mai aparea deloc! funda?laughing

| alina3301 a răspuns:

Pentru mama a functionat.