| ana4745 a întrebat:

Buna! acum 2 luni m-am vopsit bruneta, culoarea mea naturala fiind de un saten deschis. mi s-a dus destul de putin din vopsea de atunci. este cu maxim o nuanta mai deschis fata de atunci. as vrea cam peste o luna sa ma fac roscata, dar nu cu vopsea permanenta ca si acum 2 luni, ci cu o masca coloranta. mi s ar prinde acel rosu intens pe parul meu inchis la culoare? sau dupa mai multe utilizari voi vedea rezultat?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu are cum sa se aseze un roscat peste nuanta bruneta, trebuie decolorare.Fie nu prinde nimic fie e posibil sa rezulte doar un brunet usor cald, cu reflexii de rosu visina, atat.

| Furnicuta000 a răspuns:

Brunetul e foarte pacatos. Abia scapi la salon in 7 ore si cu 2000 lei dati pe decolorari si vopsiri si tu vrei sa iti iasa acasa cu un colorant.
Foarte multe fete fac greseala sa-si puna vopsea neagra in cap. E cea mai mare greseala pentru ca nu mai scapi de ea sau scapi extrem de greu daca nu te duci la salon. Si chiar dupa salon ramai cu un par ca matura

| ioana748 a răspuns:

Nu se va prinde.
Poti face un decapaj inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar dacă ai o nuanță frumoasa naturala a parului, de ce te vopsești?
Șatenul e o culoare frumoasa.
Vopseste-te atunci când îți vor da firele albe, nu acum.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Ce vrei tu sa faci, nu merge.
Roscatul va prinde pe parul tau natural si pe partea colorata va fi asa...o urma.Asteapta pana revi la nuanta naturala sau foloseste o vopsea fara amoniac.Bineinteles ca si asta va "prinde" in diferite nuante pentru ca asa este parul tau.
Masca aia cred ca nu face mare lucru pe orice par.