| ioana_7101 a întrebat:

acum 2 zile m-am tuns filat. aveam parul foarte des asa ca i-am cerut coafezei sa-mi ia din volum. mie una imi place cum m-a tuns pentru ca mi l-a mai rarit si mi-a ramas si lung, insa nu-l mai am asa de drept ca inainte. ea mi-a recomandat sa folosesc mereu balsam pentru ca il am si foarte degradat. nu vreau sa folosesc placa si nu stiu ce produse sa utilizez sa-l am mai drept si sa nu mai fie asa degradat. ce-mi recomandati?

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Foloseste crema de par din gama Sunsilk pentru par intins.

Se aplica pe par uscat.

Sau:
Dupa ce faci baie cand parul e aproape uscat pui niste spuma si pe urma il usuci cu peria si uscatorul... e greu la incepu dar pe urma te obisnuiesti!

Eu folosesc Pantene pentru par intins, sampon & balsam si nu mai am nevoie de placa.Totusi, parul meu nu este foarte ondulat de la natura, poate din acest motiv imi ramane drept dupa spalare, dar cred ca merita sa incerci si tu cu Pantene, poate merge si la tine...Inainte sa folosesc Pantene imi pieptanam parul des pana sa mi se usuce, cu varfurile spre interior...nu era foarte drept cand se usca, dar nici ondulat nu era. happy Sper sa reusesti si tu. Spor!

| denysa a răspuns:

Ca sa nu folosesti placa poti folosi dupa spalarea parului peria rotativa ca sa il usuci atunci nu va fi chiar asa de cret. sau este chiar aceea perie rotativa speciala pentru intindere cu uscatorul... depinde unde il ai degradat daca e la varfuri poti sa tai putin din ele daca e pe tot firul de par incearca sa folosesti niste masti de par pe o duurata de 2-3 saptamani si vei vedea efectul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand gasesti un raspuns zi-mi si mie. Te rog. Voi pune si eu intrebarea si te voi anunta. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand o tunsoare tip "Zero", pentru regenerarea podoabei capilare. Cred ca iti urasti parul foarte mult, daca l-ai lasat sa se degradeze.