| oo4099 a întrebat:

1. Ce sa folosesc pentru a avea parul "de papusa"?
Am vazut o multime de fete(brunete in general) care au parul supeer...adica exact cum imi place mie, putin rar(nici chiar fara par), lung si drept, tuns in scari. Vreau sa spun ca am parul ff uscat(folosesc un balsam de la Syoss Moisture Care si sampon Syoss Smooth Relax) si am parul super naspa.Nu stiu ce sa mai fac cu parul' asta.
2. Oare acele fete au parul asa din cauza vopselei?
3. Ce produse imi recomandati pentru problema mea(din experienta personala va rog)?
Ms anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Adișa_9127 a răspuns:

Buna!:*La intr nr1:Iti poti unde parul in scari si il poti fila dar nu foarte mult unde are el mult volumwinking.2)Nu,nu cred ca acele fete au parul asa din cauza vopselei deoarece vopseaua doar usuca parul.Iti pot recomanda ceva cu mare placere ptr.intrebarea nr.3.Deci eu cred ca samponul ti-l usuca atat de tare[mie syoss smooth relax si balsam syoss moisture care]mi la uscat dar de 2 luni am cumparat clear si parul meu are acea stralucire iar de balsam iti pot recomanda kalloswinking[este un recipient ff marelaughing].Iar pentru a fi sigura ca o so ai iti recomand un ser de par pentru stralucire...era sa uit ca iti mai poti aplica pe par o data pe luna si ulei de masline[inaine de ati spala parul cu 60 de mnute aplici ulei pe pa si iti masezi pielea capului cu euwinking]Pa-pa:*

5 răspunsuri:
| DozaDeVise a răspuns:

@RoxiiSiAtat

Si mie mi s´a intamplat ca si tie [ e chiar funny laughing]
Dar mie nu mi s´a intamplat sa´mi fie admirat parul doar ca sta drept...dar si culoarea mea shatena---castanie a fost admirata laughingwinking

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Sa`ti raspund la a 2-a intrebare.
Te`ai gandit ca unele fete nu fac nimic?
Eu de exemplu am parul foarte drepttt. Adica n`am crezut ca exista fete care poate sa`mi admire parul pentru simplul fapt ca e drept. Intr`o vara o fata m`a oprit pe strada sa ma intrebe daca l`am indreptat cu placa laughing Si cu toate astea nu folosesc nimic special. Pur si simplu, asa e el; pe mine ma enerveaza la culme, altii il admira thinking

| Battery a răspuns:

Si eu am parul ca si tine si folosesc gama de la Syoss Smooth Relax, sampon, balsam si tratamentul (crema). La mine are efect si sta mai asezat, nu mai are aspectul ala de par de papusa si e mult mai drept. Pe langa asta imi fac de doua ori pe saptamana masca de par naturala (5 linguri de ulei de masline si un galbenus de ou/miere), o aplic pe tot parul cu exceptia radacinilor. Are efect si varfurile nu se despica asa usor.

| oo4099 explică:

@RoxiiSiAtat
Pe mine nu ma oprit nimeni pe strada crying laughingSi eu am parul destul de drept, dar e uscat si are volum...ca sa nu spun ca m-am si rarit!
O perioada nu am mai folosit nimic si nu a avut loc nici o schimbaresad

| Kim_9874 a răspuns:

Eu una aveam intr-o perioada parul foarte des.Dar dupa ce m-am tuns si l-am filat s-a rarit asa cum ai vrea tu sa fie.Se aseaza mai usor...Eu nu sunt vopsita.Sunt satena natural.Si eu folosesc gama Syoos dar imi merge foarte bine.Daca vrei sa ramai la gama aceasta eu una iti recomand Syoos Reparing(adica cel portocaliu). Chiar repara firul de la radacina. Sper ca ti-am fost de folos.