| cristinuca05 a întrebat:

acum cateva ore am varsat o oala cu apa fierbinte peste picior in partea de sus.si cred ca e o arsusa de gradul II mi-am pus un compres rece si nu ma mai ustura asa tare nu cred ca este nevoie sa merg la doctor.si acum imi este frica sa nu imi apara besici.cu ce as putea sa ma dau.intrebarea ar fi daca voi ramane cu semne, cicatrice?crying(in cat timp se vindica? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| valThina a răspuns:

Poti sa te dai cu iaurt.il lasi sa s usuce si dua cateva min(10-15) te speli usor cu apa calduta sa indepartezi iaurtul.important e sa nu t freci ca o sa iasa urat.eu iaurt foloseam si dupa ce stateam la soare si in unele portiuni eram arsahappy sau cand ma ustura happy si daca ai ci o crema cu aloe vera nu o sa ai probleme si intr-o saptamana se vindecahappy
dar trebuie sa te duci si la doctor, dar pana atunci poti folosi metoda de mai sushappy la mine a dat rezultate happy

1 răspuns:
| Chocapic007 a răspuns:

Da-ti cu miere pe arsura si nu mai apar basici...eu asa am facut cand m-am arshappy