| tinasong a întrebat:

acum cateva saptamani am fost la un coafor sa imi tund varfurile parului pentru ca le avea destul de deteriorate si cand m-am uitat in oglinda am avut surpiza neplacuta sa realizez ca mi-a tuns din par aproape 15 cm, stiti cumva vreo metoda care m-ar ajuta sa accelerez cresterea parului pana la sarbatori? Macar 3-4 cm. multumesc orice raspuns imi va fi de folos.

Răspuns Câştigător
| WhiteLover a răspuns:

Asta inseamna mereu la coafor "doar varfurile" laughing) trebuie sa ii areti cu degetele, si sa ii repeti cu o privire dura ca altfel tot ca ele fac.incearca uleiul de ricin putin incalzit, masat pe scalp, lasat 15 min si clatit dupa, sau cel de masline.dar ricinul ajuta cel mai bine.

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
15 cm inseamna destul de mult. Dar oricum iti recomand sa folosesti uleiul de ricin, se gaseste la farmacie si este foarte ieftin.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca ii spui sa-ti taie varfurile despicate, iti va taia cat considera ea ca e despicat...si eu ii zic mereu sa-mi taie exact 1-2 cm si daca vad ca se intinde,ma ridic de pe scaun si plec, toate fac asa laughing tie ti-a tuns destul de mult, de ce nu ai observat, nu erai cu fata la oglinda? eu am inceput sa-mi dau cu ulei de ricin la radacina si sa-mi masez scalpul, dar rezultatele se vad abia dupa 2-3 luni.Altceva nu ai ce face.