| musicfan a întrebat:

am 1, 62 inaltime si 59 de kg, credeti ca sunt grasa? Eu asa ma simt cateodata... cum as putea sa slabesc, dar cu putin sport, sau eventual deloc?

Răspuns Câştigător
| MiQutsa a răspuns:

Deci,eu cred ca esti normala...la aceasta virsta nu este de dorit sa tii cure de slabit. sport desigur trebuie sa faci in fiecare zi,insa nu sa e supraobosesti pentru ca tot nu e bine,o gimnastica diminiata si daca mai frecventezi un sport e perfect,sau si fara un sport anumit, mai multa miscare zilnic e bine si pentru sanatate, si tu te vei simti mai vioi.Insa cu alimentatia nu glumi,trebuie sa ai ore fize de masa si sa maninci normal,deoarece mincand prea mult e rau si prea putin tot e rau. Logic, nu e normal sa maninci zilnic numai iaurt si fructe, deoarece omul are nevoie de diverse produse pentru a avea imunitate si in general trebuie de alimentat in divertisment.Si desigur apa cat mai mult.Bafta!

9 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Poi normal la inaltimea pe care o ai trebuie sa ai 52 de kg,dar daca chiar iti doresti sa slabesti trebuie sa faci sacrificii si sa ai ambitie, daca nu faci sport si doar ti regim ti degeaba pentru ca nu are niciun efect, crede-ma ca vb din propria experienta tin reginuri din clasa a3a si sunt a9a,deci pot spune ca am experienta.

| taniushka a răspuns:

+buna.am si eu 1.62 inaltimea si 59 de kg.si nu ma simt deloc komplexata de faptul ca sunt grasa,multi prosti au incercat sa ma ia peste picior zicindumi kas grasa,dar nu cred deloc asta pentru ca sunt normala nici slaba, nici grasa, si normal la 15 ani sunt in crestere.
si nu cred ca ar trebui sa faci sport pentru slabit,dar sport kite putin pe zi trebuie pentru sanatate,ar trebui sa-ti faci un anumit orar cu mesele din timpul zilei,si sa ai grija ce maninci, cum maninci si intre mese sa nu prea maninci, succes

| Panda a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic esti plinuta, eu am 1, 63 si am avut tot 59 de kg si eram plinuta, acum am slabit am tinut dieta cu iaurturi activia...incearca si tu sa slabesti un pic ca sa fi perfecta. Eu zic ca asa e cel mai bine ca stiu cum eram eu.

| anytaLP13 a răspuns:

Nu cred ca esti grasa deloc.se spune ca la 1, 62 m ar trebui sa ai 62 kg.cum tu ai mai putin e perfect.trebuie sa te simti bine in pielea ta.cine te place te place asa.eu zic sa nu incerci sa slabesti.care-i rostul?

| Villy0po a răspuns:

Eu st baiat :d am 13 ani 1.68 si 53...si arat ok...

| merliahlia a răspuns:

Ai putea slabi:1-mergi in fiecare zi la sala si nu mananci dulciuri
2-dimineata mananci ce vrei numa nu ciocolata, iar la pranz fructe sau popcorn iar seara ceva iaurt dar nu du pa ora 7
3-trebuie sa bei mai mult de doi litri de apa
4-daca nu reusesti, trebuie sa mananci dimineata salata de legume
la pranz fructe
seara iaurt dar nu du du pa ora 6

| NoLimiT_6750 a răspuns:

Cati ani ai?thinking

| Babyzz_5007 a răspuns:

Putin sport!

| FlameWolf a răspuns:

Sincer esti putin grasa! La 1.62 inaltimea 59kg e cam mult.Eu am 1.66 si 50kg si sunt baiattongue Am 12 ani