| Alecsandra11111 a întrebat:

Incerc foarte mult sa slabesc, nu mananc aproape deloc dar tot sunt grasa. Cand ma uit la mine ma simt dezgustatoare, nu imi plac deloc. Degeaba incerc sa fac sport sau orice dieta ma dezgust de la trupul meu.
Cum as putea slabi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te serios de sport si dieta! Elimina toate fainoasel si arbohidratii din viata ta, si vei slabi foarte usor.

| zurick a răspuns:

Problema ta e că te aștepți să slăbești peste noapte, iar ăsta nu se va întâmpla. Nu este sănătos să te înfometezi și nu vei primi rezultate pe termen lung, vei slăbi și apoi când vei începe să mănânci vei pune din nou pe tine dacă nu mai mult. Nemăcând deloc iti dai tot organismul peste cap și pot fi consecințe neplăcute precum leșinul.
Renunță la pâine, dulciuri, fast food, prăjeli. Fă sport, găsești o mulțime de antrenori de fitness care au programe gratuite : Chloe Ting, Pamela Reif, Emi Wong.
Renunță la ideea de diete și interesează-te de deficitul caloric, cum să îl calculezi.
Poți încerca să mergi la nutrioționist dacă vrei să slăbește mai rapid ( asta tot nu înseamnă peste noapte )
Nu înțeleg ideea de dezgust, ar trebui tocmai asta să te motiveze, nu să te lași. Ăsta e corpul tău și tu trebuie să lucrezi cu el.

| Dalmore a răspuns:

Pentru că metoda ta nu e sănătoasă. Mănâncă și fii activă. Mergi la un nutriționist să-ți facă un plan personalizat. Înfometarea e cea mai cretină modalitate de "a slăbi", mai bine zis de a te îmbolnăvi.

Răspuns utilizator avertizat
| ella7emma a răspuns:

Poti incerca antrenamentele lui Chloe Ting,o poti gasi pe Youtube,poti vedea si rezultatele altor fete,nu trebuie sa nu mananci deloc ca a slabesti, tu doar iti faci rau, inceatca sa nu te mai stresezi/superi ca nu o sa rezolvi nimic, gandeste pozitiv, cu putin efort o sa reușești. Daca poti, du-te la un nutritionist ca sa iti faca un plan alimentar. Succes!

| Tukituki a răspuns:

Ciudat, metoda nu e sanatoasa dar eu am reusit sa slabesc 7 kg cu ea. In 2 luni. Apoi cand am renuntat m-am ingrasat inapoi dar in 6 luni si am mancat de toate si multe dulcuri happy 3 ciocolate pe zi. Si alte dulciuri.
Eu m-am îngrășat din simplu fapt, imi cadea rau parul (cam un pumn plin cand imi spălăm parul si de fiecare data cand ma pieptănam.) Si am un par lung pana peste fund si frumos. Am zis ca mai bine mai grasuta cu un par frumos.