| SophiaSophia a întrebat:

Am 12 ani si mi-a aparut un cos pe fata, sub nas.Nu ma sperii pentru un cos dar nu vreau sa imi apara mai multe.Va rog,daca stiti cauza, daca aveti o solutie pentru asta fara sa imi ramana semn, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Nimeni nu vrea sa aiba cosuri, sa fim seriosi. Dar toata lumea are datorita pubertatii. Presupun ca ai deja si menstruatie si este normal sa ti se intample asta.
Iti recomand crema pe care am folosit-o si eu si m-am folosit. Effaclar Duo.

1 răspuns:
| 1Q a răspuns:

Nu prea poti impiedica aparitia cosurilor, este semnul ca ai ajuns la pubertate. Poti doar sa ti le spargi si sa te dai cu creme impotriva, iar daca o sa ajungi in asa fel incat sa iti apara multe cosuri pe fata, poti sa te duci la saloanele de infrumusetare, la cosmetica si scapi de ele.