| ImiPlacFluturii a întrebat:

Am 16 ani, 1.60 si 53 kg.Credeti ca pot slabi 10 kg pana in septembrie? Daca da, cum? FundaA!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Oameni care raspundeti aici, ati innebunit? /:)
Cum la 16 ani daca e fata la 1.60 si 53 kg e bine?
La inaltimea aia cel mai bine ar fi sa ai 45 kg.
E perfect;)
Adica sa mai slabesti 8 kg.

Incearca sa ai 2 mese pe zi, cand te trezesti tu sau cand mananci, si apoi pe seara pe la 5, apoi nu mai manca, si acele mese sa nu fie cartofi prajiti cu friptura sau pizza sau mc`donalds, ci sa fie o salata cu foarte putine mezeluri, si dimineata eventual niste cereale, dar nu de alea cu miere sau cacao, ci de alea de porumb gen Fitness.
Si nu lenevi, nu te pune sa stai in pat/ la calculator si sa te apuci sa mananci dulciuri, seminte sau nu stiu eu ce.
Misca`te cat mai mult,iesi afara si plimba`te, alearga, plimba catelul alearga cu el [ daca ai unul ] bucura`te de vara`!
Daca tot vine vara, poti merge la strand cu prietenii, sunt stranduri si cu 10 lei, si poti inota, sa te balacesti mult prin apa.

Nu mai manca dulciuri, toate prostiile [ chips`uri, seminte etc.]

Si o sa dea rezultate`!
:d
Mai intra si pe www.csid.ro, si mai afla cate ceva sau alte modalitati.
Bafta si sper sa ajungi la greutatea dorita`! :d :*

10 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Cum sa slabesti, esti f ok pentru inaltimea ta, daca vrei sa faci ceva util apucate de un baschet sau de inot sa cresti in inaltime

| evelynne a răspuns:

Si eu tot atata am si crede-ma 3 kg sunt suficiente... dupa aceea vei arata ca un schelet si sincer, baietilor nu le plachee hee

| IulianaRC a răspuns:

Buna. Vei slabi cu un regim de viata sanatos fara alimente fast-food si bauturi carbogazoase, miscarea are un rol important. Incearca sa bei o cana de ceai de soc pe zi ( de la farmacie sau plafar 3 lei) acesta elimina apa din corp, si evita alimentele sarate acestea retin ama in corp.Bay!

| bogz a răspuns:

Nu ai nevoie.Nu te apuca de diete prostesti de pe la varsta asta

| DemonicaMrx a răspuns:

Eu iti zic saitul:http://www.blogulmariei.com si mama mea avea 73kg si a slabit 10kg in 30 zile adica a ajuns la 63kg crede-ma draga vei reusi! incearca

| Denisa_2520 a răspuns:

WHAT? esti nebun/a?! Sa ai 43 de kg? Doamne fereste :O. Poate sa te ingrasi. nu sa slabesti. Este ZUPER greutatea pe care o ai acum. Cunos eu o fata care era 16 ani si 40 de kg. si nu cred ca ai vrea sa vezi cum arata

| MsPisic a răspuns:

10 kg?!
Adica sa ai 43?!?!?!?!?!?!
Tu iti dai seama ca o sa fii o grisina, nu?laughing
Esti foarte bine asa! De fapt pentru inaltimea ta trebuia sa ai 55kg.winking
Cine te place, te place asa cum esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cam grasa pentru varsta/inaltimea ta. apuca-te serios de sport daca vrei sa slabesti.

| UseR4EveR a răspuns:

Te crezi gras? scuze ca intru in alt subiect dar esti perfect poate prea slab.dar daca tu vrei...vei slabi destul de greu da frate vrei avea 43 de kg vei fi subnutritlaughing daca chiar vrei sa incerci incearca incet nu are rost rapid esti bine, incearca -nu manca dupa ora 18-nu manca dulciuri-nu manca grasimi si incearca sa mananci mai bine dimineata bafta:X

| anymaria_9985 a răspuns:

Bea multa apa plata cu lamaie fara sa indulcesti cu zahar...un pahar dupa fiecare masa.lamaia grabeste arderile din organism si asa slabesti mai repede, si daca faci sport e si mai bine