| Turlui_Andreea_2000 a întrebat:

Buna!
Am 16 ani si ma confrunt de mica cu problema parului despicat.
Nu am avut niciodata parul mai lung de o palma de la umar (pana lunile trecute). Parul meu era drept pana la ureche si apoi filat si am hotarat sa il fac drept, considerand ca filatul ii face mai mult rau decat bine. Momentan am parul drept pana aproape de umar si inca 10 cm de par filat pentru ca nu puteam sa il tai chiar pe tot. Problema mea este ca si partea dreapta are vreo 2-3 cm de "tocatura" dar nu vreau sa il tund pana prin decembrie, cand am sa il fac pe tot drept, la nivelul umarului. Toata vara nu am folosit uscatorul dar acum ca vine toamna va trebui sa il folosesc pentru ca sunt sensibila, racesc repede... oare pot folosi un ser de protectie termica pe parul ud inainte sa il ususc? Ce parere aveti de masca cu ulei de cocos si cea cu ulei de masline si ou facute alternativ, o saptamana una, o saptamana una? Ce pot face ca parul meu sa nu se mai despice si mai rau pana va ajunge la nivelul umarului? Va multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| NaomyTommy a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte buna intarese firul de par și rădăcina aplica-l pe par seara și dimineață te speli pe cap fa asa timp de 1-2 luni de 3 ori pe săptămână ai sa vezi ca o sa crească și ți se regenereaza poți folosi uscătorul dar la viteza mai mica și sa nu apropii prea tare de par iar dacă folosești placa renunță la ea.

| Ziizuu a răspuns:

Cumparati sampon si masca de aceeasi gama, de exemplu de la L'Oreal Elseve iti cumperi samponul TOTAL REPAIR si o masca la fel, se va vedea diferenta, iar pentru folosirea uscatorului da iti poti cumpara un protector termic, sau sa incerci sa ti cat mai indepartat feonul de par, chiar daca iti va lua mai mult timp pentru al usca, nu se va arde asa rau

| Mangalia_Victor_1980 a răspuns:

Rade-l