| cocolate a întrebat:

Am o problema cu parul despicat,incerc sa il las sa creasca de mult timp.se despica,eu ma duc si ma tund, iar dupa o saptamana se despica iarasi.din mai pana acum m-am tuns de 4 ori.ce solutii aveti? nu vreau sa ma mai tund din nou,desi cam trebuie.va rog ajutati-ma, multumesc!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Schimbă coafeza, din cauza ei ai fire despicate. Te tunde cu o foarfecă proastă şi aiurea. Eventual, cumpără-ţi tu o foarfecă specială pentru tuns şi încearcă tu. Nu tăia vârfurile drept,"ciupeşte-le" puţin câte puţin cu foarfeca, pe verticală. Niciun şampon şi nicio mască din comerţ nu te vor ajuta, încearcă o mască făcută în casă (găseşti pe net idei, o grămadă), aplică de 2 ori pe săptămână şi ţine-o cel puţin 2 ore, apoi spală.

3 răspunsuri:
| Andreea555012 a răspuns:

Încearcă un șampon pentru fire despicate nu mai știu de la ce marca era oricum se găsește in magazine

| MuzicaBooM a răspuns:

Incearca sampon pentru fire despicate sau cand mai mergi la coafor, vorbeste cu tanti sau nenea de acolo
Ajuta-ma si tu cu un raspuns aici http://www.tpu.ro/......uneric-sa/

| xPegasus a răspuns:

Folosesti masti pentru par