| Zarzarica171999 a întrebat:

Bună.
Am 19 ani si nu m-am vopsit niciodată si as avea de gând sa o fac, deoarece mi-au ieșit fire albe... întrebare mea ar fi : dacă sunt satena închis și sprâncene negre de la mama natura, fără sa le vopsesc vreodată pentru ca ele sunt deja negre și dese, ar merge sa mă fac bruneta? Și tenul alb. Mă încurcă sprâncenele, mi-e frică să nu fiu prea neagra...
Sau saten închis dar tot brunet iese, voi ce părere aveți? Mulțumesc :*

35 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu stiam ca cateva fire albe in cap inseamna noroc dar daca tu vrei sa te vobsesti poti sa te faci de aceiasi culoare cu sprancenele nu e nimic rau atata timp sa nu te faci blonda ca blondele sunt mai parasute HA HA HA HA glumesc.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Urata nu esti dar de vobsit sa nu exagerezi adica sa nu te faci cu culori combinate mov, verde, albastru s-au mai stiu eu ce, ca pe urma ai sa arati ca Harley Quinn si e naspa fac baietii misto de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum la 19 ani ai reusit sa ai fire albe, dar eu am zis mereu ca scoala asta nu e buna de nimic.In fine, deci - fosta mea prietena avea aceeasi chestie si s-a vopsit cum vrei si tu s-o faci si era perfecta, asa ca da-i bataie ca merge.
Bine, singura problema a fost ca era perfecta doar la cum arata ca in rest a avut grija sa albesc eu...
Mi-a facut mult rau si de aceea sufar acum.
Mai stau putin sa mai sufar si apoi trimit raspunsul.
Gata.Am suferit destul.
Deci vopseste-te cu spor, o sa arati bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa nu te tunzi scurt pentru ca o sa zica prietenii ca ai fost in Italia ca sa atragi broscoii, lasati parul lung e mai bine asa crede-ma o fata e mai frumoasa cand are parul lung.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dar chiar asa, cum ai reusit la 19 ani sa ai fire de par alb? esti supusa la stres continu? ai avut un soc? ai probleme cu sistemul nervos de ai reusit sa scoti fire albe.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ha, babo du-te si impuscate HA HA HA HA HA HA! te-ai speriat cand ai vazut ca ti-au aparut fire albe de par si ai postat intrebarea, ai ca esti belea rau gagico HA HA HA.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cum spunea Neloson Mondialu "mancatias gurita ta si tu pe amea" HA HA HA HA HA HA "ajutor mi-au aparut fire de par alb, ajutati-ma" HA HA HA HA https://www.youtube.com/watch?v=tm3ntpJVoJQ

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sper ca nu te-ai suparat pe mine? eu doar am incercat sa te ajut cu un sfat OK.

| Zarzarica171999 explică (pentru anonim_4396):

Oooki, cred ca de la stres. Fosta mea iubire mi-a scos par alb în cap? mna... Ce sa i faci...

| Zarzarica171999 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

E vina fostei mele iubiri?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

O inteleg, ei bine in acest caz nu mai are rost sa faci inca 100 de fire albe, relaxeazate, linisteste-te totul e trecator vei gasi tu un inlocuitor cat de curand ca doar are balta peste, pa si pusii https://www.youtube.com/watch?v=pgYEcAs03mk

| Zarzarica171999 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu ești normal?
Noroc ca exista vopsele ca de altfel aveam tot capul alb?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Da tu esti regina da, da, da tu esti stapana, da, da, da fa ce vrei cu mine chiar acum arrrrrr "tu esti stapana eu sunt sclavul" https://www.youtube.com/watch?v=OOyy--4l2dw

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Asa se intampla cand dai peste un tip care face faze ca "Jonny Bravo" ce pot sa spun sunt unicat, ha te pup si sa nu ma uiti poate ne mai intalnim pe acest site.

| Zarzarica171999 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu, nu te uit rolling on the floor)
Stai calm laughing))

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Asa te vreau nebuno arrrrrrrrrrrrr, te pupa tata si sa ti ca nici eu pe tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Inca ceva eu sunt nr 1 pe locul 1 https://www.youtube.com/watch?v=dCEXl7URT8Y sti tu la comunicare, te pup al tau manelist.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Sti daca in viata asta vom avea ocazia sa ne intalnim te las sa ma ciupesti de fund, a ce zici stiu ca iti place nebuno, la toate va place.

| MihaelaDart a răspuns:

As opta tot pe un saten ciocolatiu, niciodata negru. Brunetul il vei scoate greu din par si in plus de asta imbatraneste chipul. Nu la orice prinde brunetul, atat si blondul.
Daca nu te-ai vopsit niciodata mergi la un salon decat sa ai rezultate nu tocmai bune.

Eu de 9 ani de zile am renuntat sa ma vopsesc cu vopsea chimica, am inceput abia de 1 an jumatate sa ma vopsesc cu henna, care prinde exceptional si firele albe. In plus de asta, henna nu iti arde parul, ti-l ingrijeste, ii da stralucire, il face sa creasca mai repede, din cauza ca aceasta henna sunt petale de flori si frunze uscate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Da, te poti face brunetă ier referitor la firele albe care ti au iesit, acestea pot fi genetice, are si mama ta fire albe? Sau tata?

| Zarzarica171999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mama are la greu... laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Zarzarica171999):

E vezi, asta e, mostenirea genetică din partea mamei, dar de ce nu te faci roșcată? Sau ciocolatiu? Merge si brunet, dar o sa te maturizeze ( si te va imbătrînii) brusc, si nu cred ca dorești acest lucru. Decizia este numai a ta, te vopsesti acasa? Sau la salon? Multă multă sanatate.

| Zarzarica171999 explică (pentru MihaelaDart):

Mi am luat un saten închis...
Sper sa iasă ceva... happy
Îmi place și culoarea aceasta, de negru...
Mulțumesc de sfat :*

| MihaelaDart a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Daca nu vrei sa iasa un negru taciune, nu il lasa sa actioneze prea mult, adica numai 30-35 de minute cat spune in prospect. Apoi vei vrea sa scoti brunetul facandu-ti decapaj. Am experimentat laughing, stiu despre ce vorbesc. Am fost toate culorile la par laughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu se prinde vopseaua pe fire albe, trebuie sa te decolorezi si o sa-ti cam arzi parul. Daca esti alba nu au cum sprancenele si parul negru sa te faca neagra, e contrast acolo.

| Superior a răspuns:

Daca tu esti cea din poza, esti frumoasa foc asa. Nu va mai dati cu toate chimicalele alea prin cap, poate doar la batranete cand va apar fire albe, you know?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Fostele iubiri cu asta se ocupa, ai dreptate.In dragoste poti fi dezamagit uneori atat de mult incat ajungi sa te intrebi daca mai poti iubi vreodata.Pe fosta mea am prins-o intr-o seara,cand am ajuns mai devreme acasa,cu tv-ul pe un post cu manele, deci in lipsa mea asculta prostiile alea, iar când era cu mine se prefacea ca ii place muzica clasica, eu fii pasionat de tot ce inseamna Andre Rieu, daca intelegi.Incercam mereu sa o provoc sa invete vals, dar gasea pretexte din acelea - cum ca nu se simte bine, o doare capul, etc, stii tu - cum fac femeile plictisite de iubitii lor.Stiu,e trist,o vreme am crezut ca este timida sau se teme sa nu va fi la inaltimea asteptarilor mele, dar ea imi ascundea de fapt acel secret teribil, era indragostita de manele...
In fine, acum sunt singur si uneori dansez tot singur pe valsurile preferate, si astept sa imi întâlnesc femeia pe care mi-o doresc cu adevarat.Si nu conteaza ca e blonda sau bruneta,sau ca are fire albe, vreau doar sa nu-i placa muzica aia urata si sa ma accepte asa cum sunt - un bolnav de muzica clasica, de valsuri, de Ludwig van Beethoven, de Vincent van Gogh...

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai sprincene nici nu se vopsesc!
E RECOMANDAT sa folosesti o vopsea cat mai apropiata de parul care il ai dela mama natura!
Insa va trebui sa faci periodic, cam la 3 -4 luni.

| Zarzarica171999 explică (pentru anonim_4396):

Nici mie nu mi plac manelele... laughing O muzica ce nu are sens, în care se vorbește despre bani, mașini și femei...
La mine povestea mea e mai complicata cu fostulwinking
A știut așa de bine sa mă minta 2 ani, încât acum la sfârșit s-a dat de gol... dar știi cum e, după marea dezamăgire vine marea iubire. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zarzarica171999):

Pacat ca nu iti plac manelele ca tocmai ce iti facea curte un baiat pe aici, am fi asistat si noi la cum se nastea o idila, n-am mai vazut asta pe TPU de mai bine de 7 ani...
Dupa dezamagire intr-adevar vine marea iubire, asta daca te-ai referit ca noi, barbatii, ne apucam de baut, iar voi fetele de pus pe ingrasat...
Iti doresc succes cu vopsitul si sa ai grija sa nu te mai lasi sedusa de mincinosi...
Am sa iti dau si eu o dedicatie muzicala ca sa iti amintesti ca astazi te-au curtat doi tipi pe TPU.
https://www.youtube.com/watch?v=cPiCejN-Wek
Despre Beethoven ai auzit sunt sigur, dar celalalt era pictor, te-am incercat putin.Am vrut sa adaug si varianta cu Marco van Basten, dar am zis sa nu exagerez...