| anonim_4396 a întrebat:

Daca dupa ce m-am vopsit bruneta ma vopsesc cu saten deschis imi iese un saten inchis( fara sa decolore parul)?

6 răspunsuri:
| Paris a răspuns:

Nicio sansa, din pacate happy

| Seline a răspuns:

Brunetul e greu de scos din par, apeleaza la un decapaj daca vrei sa-ti schimbi nuanta parului.
@ella. Ceaiul de musetel il folosesti atunci cand nu esti vopsita, altfel n-are efect.
Si mai este o solutie insa nu stiu cat de eficienta, sa te vopsesti cu o nuanta mai deschisa decat brunetul si tot asa.happy

| AGGA a răspuns:

Fara decolorare brunetul nu iasa din par decat daca il lasi sa creasca si nu t mai vopsesti. vb din propria experientabig grinhappy. eventual ai putea sa astepti sa iti iasa culoarea sa se stearga si apoi sa te vopsesti cu un blond mediu si ti-ar iesi un roscat ciocolatiu

| dtte a răspuns:

Clar, nu! Eu am incercat asa ca vorbesc din proprie experienta! Si nici macar nu fusesem bruneta ci doar ciocolatie! Daca vrei sa iti deschizi nuanta parului fara decolorare, incearca cu ceai de musetel ceva timp(am primit si eu acest raspuns)! Daca nu, poti astepta sa treaca de la sine, tunzi parul ceva mai des si te inarmezi cu rabdare desi nu stiu cat de mult va dura!

| chocolatte a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici o culoare de vopsea nu prinde peste brunet fara sa te decolorezi iti spun din propria experienta