| Ana765 a întrebat:

Am fata ovala. Imi puteti da cateva sugestii de tunsori (par mediu).

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=OWQbt-yx3GU uita-te la clipul asta :)

| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

La coafurile pentru fata ovala trebuie doar sa se tina cont de o serie de factori: varsta, aspectul fetei, structura si lungimea firelor de par. Persoanele care au parul drept si aspru pot alege coatura bob. Daca parul este ondulat este recomandata tunsoarea cu parul pana pe umeri, deoarece este mai eleganta decat o tunsoare scurta. Pentru parul fin si moale sunt indicate coafurile cu bucle pentru a da volum podoabei capilare. Bretonul creaza un aspect frumos la o persoana cu parul lung si cu fata ovala, are rolul de a ascunde acest aspect al chipului. Stilistii recomanda fetelor tinere coafurile cu par lung sau scurt, cu par drept sau ondulat. Femeilor care au varsta peste 40 de ani le este recomandata o coafura eleganta cu parul pana pe umeri ce ofera o imagine tinereasca care pune accent pe trasaturile fetei. Sper sa te ajute raspunsul meu! O zi buna! happy

Răspuns utilizator avertizat