| maria_7538 a întrebat:

BUNa! am folosit uleiul de masline dupa spalarea parului la clatire, si astazi parul arata tare gras. Ce as putea face pentru al restabili? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Uleiul il folosesti inainte de spalarea parului, masand scalpul in timp ce il aplici, sa-si poata face efectul. Dupa 20 de minute te speli pe par foarte, foarte bine, ca sa scoti uleiul si gata.

2 răspunsuri:
| Summer5505 a răspuns:

Spala-l bine (si mai ales clateste-l bine, sa nu ramana sampon)

| Joker a răspuns:

Pentru par gras este buna zeama de lamaie la clatire si de asemenea este un bun degresant si otetul care iti aduce si mai multe beneficii, iti lasa parul lucios, te scapa si de matreata iti intareste printre altele big grin si firul de par. Daca parul nu este stralucitor si are un aspect mat, de vina este vitamina C care da stralucire parului si nu il lasa sa fie casant, pentru rezolvarea acestei probleme se recomanda o cura cu vitamina C care poate fi administrata si sub forma de fiole si capsule.
Bine, acum mai sunt si sampoane.gen Head and Shoulders doar ca din cate am inteles si auzit…daca vrei sa scapi de parul gras cu asa ceva ajungi sa-ti arzi parul…sau sa-l aduci in starea in care incepe sa-ti cada foarte mult…acum nu stiu.eu zic sa incerci tratamente cat mai naturale un timp si sa incerci si sa te vopsesti cu vopsea care nu are prea multe uleiuri in componenta. sper ca ti-am fost de ajutor:*.