| TheGirl1345 a întrebat:

Am fost ieri de mi-am pus unghii cu gel si pur si simplu acea doamna si-a batut joc de ele. Arata oribil. Am fost cu un model pe care mi-l doream, a inceput sa faca o mana si a spus ca "hai sa le facem cum vreau eu" si a inceput sa le faca rotunde si ascutite exact cum nu imi place mie (eu initial am cerut un squoval). Am avut tupeul sa ii spun ca nu imi plac asa si acum imi pare rau. A taiat un pic varful sa le faca patrate chiar daca nu asa le-am cerut. La finalizare 4 dintre ele imi agatau, colturile aratau groaznic, 2 ungii la mana rotunde, alta patrata si restul denivelate. Una mai scurta alta mai lunga.Pur si simplu ma simt ca naiba, si nu stiu ce sa fac, le-am pilit eu cat de cat ca sa nu mai agate si sa le dau o forma mai ok dar tot oribil arata.Nu as vrea sa ma duc sa imi pun altele pentru ca costa iar mna nu doresc sa arunc banii asa si chiar nu vreau sa imi stric unghia de tot. sunt profund dezamagita.ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stai un pic cu ele si te duci si-ti faci in alta parte, ce ai putea sa faci laughing Si eu am avut o mica dezamagire unde mi-am pus unghiile, mi-a pus gelul cam inegal si se vad denivelari. Si in pozele la modele ei aratau de nota 10 si mai si zicea ca pune de 2 ani... Mda, ce sa le faci, tot cu recomandari ar trebui sa-ti gasesti serviciile.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce te-ai dus la o ageamie?
Macar sa fii mers la un centru de manichiura-pedichiura, nu la orice neavenita, care acum invata pe unghiile tale.
Ce-i de facut acum?
Mai nimic! Sa astepti sa creasca, ca sa le poti pilii corect, sau in cateva saptamani sa le scoti, ori sa mergi la o profesionista sa ti le puna din nou.

| NicoleEazi a răspuns:

Pai multe nu ai ce sa faci, parerea mea este sa le pilesti de tot sa fie mici si sa astepti sa iti creasca iar, unghiile mici nu arata chiar atat de urat.