| Miruna0909 a întrebat:

Nu înteleg dc sunte unele fete care îsi fac sprancenele drepte. Sunt oribile! Numai mie se pare ca acea forma de sprancene le face sa para ca niste miloage? Îmi vine sa le trag o palma
Ce pareri aveti?

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca gusturile tale nu conteaza pentru nimeni, decat pentru tine.

Si frustrari cam mari femeie si poate ar trebui sa faci ceva cu nervii si problemele tale psihice, ca nu-i normal sa fii plina de ura si frustrare, asa, fata de toti, mama, straini etc.

| Miruna0909 explică (pentru Violleta2022):

"Cu cine stai in casa, ii adopti comportamentul"
De asta zic eu ca am probleme psihice happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miruna0909):

Cand maica-ta te-a rasfatat in loc sa te educe, a gresit, de aceea esti acum obraznica si vorbesti urat despre ea.
Asta denota ca nu ai pic de respect pentru maica-ta!

| Miruna0909 explică (pentru Violleta2022):

Pe dracu m-a rasfatat.
abia daca avem bani sa ne permitem o iesire in alta localitate, apai intr-o excursie de 3 zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miruna0909):

Nu in bani consta rasfatul, ci la educatie m-am referit.

| dullcat a răspuns:

Parerea mea e ca e dubios sa vrei sa lovesti pe cineva doar pentru ca au sprancenele intr-o forma care nu iti place.Ca fapt divers istoria machiajului si implicit a formei/conturului sprancenelor e cat se poate de hilara si ciudata.Toate generatiile au urmat niste trenduri anume.

Despre sprancenele cu forma dreapta tind sa cred ca isi au originea in Japonia si tot valul asta de adolescente care vor sa para cute exact ca personajele din animeuri (puppy eyes, roseata in obraz, ochi mari, corp subtire si haine largi etc.).

De urmarit: https://youtu.be/bTzqjTvM3FE

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu inteleg de ce lasi rahatul asta sa iti preocupe mintea, dar intr-o oarecare masura uimirea ta este una justificata. Insa nu atat de justificata in cat sa pornesti controverse pe tema asta. De exemplu, si eu cred ca fetele care isi tatueaza sprancenele sau si le subtiaza intr-un mod bizar, arata ca un c.ur, dar nu ma apuc sa protestez pe tema asta, atata timp cat nu imi induce nimeni porcaria asta pe gat.

| sammie a răspuns:

Deci înseamnă că vrei să-mi tragi o palmă.

| sammie a răspuns:

Maturizează-te frate și învață că fiecare are gusturi. Nu le poți controla tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mă ca trebuie sa î-ți placă ție cum î-și fac fetele sprincenele. O vai, prințul / prințesa phyzdyi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gusturile nu se discuta.

| Ilovedinero a răspuns:

Sunt nenumărate războaie pe planeta, încălzirea globala, seceta, oameni care mor din cauza sărăciei, părinți pe patul de spital, copii din orfelinate bătuți și maltratați, animale maltratate și mutilate, specii pe cale de dispariție sute de oameni morți în fiecare ora
Problema oamenilor:...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ilovedinero):

Facts.

| Celestina003 a răspuns:

Cred că întrebarea este o glumă, dacă nu este o glumă, pentru ca nu se pricep la make-up, stilizare sprâncene, si le lasă așa, sau mai exista și cazuri in care ele ascultă de sfaturile de la mame/bunci, sau pur si simplu asa le place! Exista câteva motive bineînțeles.
Dansele se pricep la altceva...

| Skarr a răspuns:

Nu ma intereseaza cum Isi face cineva sprancenele. Fiecare si le face cum crede ca arata bine.
Totusi ce nu inteleg e de ce multi baieti Isi fac tunsoarea aia scurta cu breton drept care arata ca Jim Carrey in " Dumb and Dumber "
Aia e o crima.

| FindMyName a răspuns:

Legenda spune ca multe femei cu sprâncenele asa se vor ofensa pe aici laughing)

| Miruna0909 explică (pentru FindMyName):

Exact. deja o comentat 3 pers

| Anitta97 a răspuns:

Unele chiar arată bine cu ele așa drepte. Îți face arcada sa para mai ridicată. Dar la unele arata oribil laughing

| Cypru13 a răspuns:

Tara arde si baba se piaptanalaughing asta era problema?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Cypru13):

Unii oameni nu vor să vorbească despre inflație și Ciolacu toată ziua