| mispis a întrebat:

Am nevoie de ajutor:m-am vopsit blond cu vopsea Syoss dar nu-mi place cum imi sta blondasadCuloarea e frumoasa dar nu ma avantajeaza.Acum vreau sa ma fac roscat.Nu pot sta cu parul asa de sarbatori, asa bloond...Intrebarea e:nu-mi voi strica parul daca il vopsesc in aceeasi zi? Eu in seara asta vreau sa ma fac roscatastraight face. Va rog, ceva sfaturi! ajutoorsad.

Răspuns Câştigător
| glitt3r a răspuns:

La fiecare vopsire parul ti se strica, dar daca e in acelasi zi dupa o alta vopsire, o sa il afecteze un pic. Dar nu cred ca va fi serios, poate o sa ai varfurile un pic arse, dar le poti da cu un balsam. Dar hei, decat sa stai cu parul naspa, mai bine risti, ca doar nu o sa-ti cada parul.

6 răspunsuri:
| AliceInMordor a răspuns:

Iti vei strica parul daca il vopsesti de 2 ori pe zi... poti sa te vopsesti odat la 4-5 saptamani(altfel il strici).

| lemmon a răspuns:

Am o prietena care a patit asta, s-a vopsit de doua ori in aceeasi zi iar apoi tot scalpul ii era ars plus ca deterioreaza si parul.ramai asa de Craciun si revopseste-te de rev.asta e sfatul meu pentru ca stiu ce au patit persoane care au mai facut asta.deci ramai asa, nu te revopsi ca iti vei distruge scalpul, te vei irita ff rau si ai vazut ca se pot intampla lucruri grave de la vopseaua de par.bafta! si sarbatori fericite:X

| cinnamon a răspuns:

Nu e foarte sanatos pentru par. O sa arate cam aspru si nici nu stiu daca iti iese culoarea bine. Totusi incearca cu vopsea semipermanenta si cand te speli pune toata sticluta de balsam (balsamul de la vopsea)

| Robeee a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu il vopsesti in seara asta. Ar cam trebui sa astepti vreo 3 zile cel putin. ca daca nu parul ti'l faci "varza" straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. l vei strica:-J

| Gabriel3434 a răspuns:

Nus eu fata dar cred ca tiai stica parul pentru ca nu poate rezista la atat amoniac stii...No face in aceas zi asteapta putin cel putin 2 zile si jumatate asa si dupa vopsestete ok.