| AdrianaMuntean59 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi, am 58 de ani si port parul tuns foarte scurt cam din urma cu 15-16 ani. M-am gandit sa il las din nou sa creasca, dar nimeni din cei pe care i-am intrebat nu m-au sfatuit sa o fac, colegele de la munca, sora mea, chiar si sotul mi-au spus ca la varsta mea nu am ce freze ca mai incerc si ca o doamna serioasa si matura se tunde simplu si scurt. Nu as vrea sa imi las parul lung sau ceva, dar sa aiba o forma. Sotului meu cel putin i-a placut mereu sa fiu tunsa cat de scurt, in viziunea lui asa arata o femeie matura.

Voi cum spuneti ca mi-ar sta mai bine si ce ma sfatuiti sa fac? Las mai jos 2 poze cu tunsoarea mea actuala si as vrea cateva sfaturi.

https://ibb.co/e6S2i9
https://ibb.co/kwkNi9

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Personal, nu-mi place cum va sta cu parul tuns atat de scurt.
Toata lumea va spune sa nu va schimbati coafura, pentru ca toti s-au obisnuit cu dvs in acest fel, dar, personal, va dau un sfat, care ajuta si la psihic, incercati ceva mai lung, ceva diferit, care va va ridica moralul si stare de spirit, trebuind doar sa aveti rabdare, sa-l lasati sa creasca.
Am sa va pun niste linkuri, sa luati modelul care va place:
https://www.divahair.ro/......-50-de-ani

http://modadama.com/tunsori-pentru-femeile-de-peste-50-ani/

Dupa cum vedeti, in nici o poza nu exista cineva tuns chiar atat de scurt cum sunteti dvs, ceea ce ma face sa cred, ca a trecut vremea acelei tunsori si este cazul sa adoptati un stil nou, mai bland si ceva mai tineresc.

PS. Sunt si eu trecuta de 50 si am un bob scurt, care-mi place la nebunie.

| Peridava a răspuns:

Tunsoarea actuala e mai potrivita pentru un barbat. E cu nr. 1? happy
Poate sotul e gelos si se teme ca veti arata prea bine?!
Linistita puteti sa va lasati parul sa creasca. Fiindca m-am uitat bine la acea jumatate de profil care se zareste. Urmariti sa-i dati o forma de la inceput. Daca nu o sa va placa, e usor de tuns. Mai greu e sa creasca. Succes!

| dragodana a răspuns:

Salut! Daca tu esti cea din poze, esti tunsa foarte scurt.Cei pe care i-ai intrebat sunt obisnuiti cu tine asa si o schimbare li se pare ciudat.
Cu catyt esti tuns mai scurt, cu atat vei parea mai tanar.
Pentru varsta ta ar merge un bob pana la maxilar.
Intrebare este:te vei putea obisnui tu cu un par mai lung?

| Adriana5 a răspuns:

Pozele nu se deschit, însă pot să îți spun ceva mult stimată doamnă, sunt stilist... bunica mea are mai mult mult de 20 de ani decând își poartă părul scurt însă ea a vrut o schimbare, eu am ajutat-o susținând-o, eu îți doresc succes în alegerea ta.