| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare mare problema! Ieri m-am ras pe picioare si astazi am observat ca am facut o iritatie, nu stiu de ce, pentru ca e prima data. Ce pot sa fac ca sa dispara? Va rog un remediu cat mai rapid pentru ca peste 4 zile trebuie sa plec la mare si nu pot merge asa! sad. Si m-ati putea spune ce sa fac ca sa nu mi se mai intample asta?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| alice_5598 a răspuns:

Poti incerca sa te dai cu un aftershave, imediat dupa ce te-ai ras.Stiu ca suna ciudat dar la mine a functionat si nu m-am mai iritat. Aa si MateoPustiu are dreptate.In 2-3 zile iti va creste la loc. Fa-te cu o seara inainte sa pleci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing
Nu stii de ce?
Pe picioare si în oricare alte zone se face ori cu masina de râs ori cu crema epilatoare, nu cu lama si în nici un caz, lama folosita cum ai folosit tu, pentru ca daca foloseai o crema sau un aparat profesional sa stii ca nu mai faceai iritatii.
Cât despre plecarea ta peste 4 zile, stai linistit/linistita ca daca te-ai facut cu lama sau cu bigul, în 4 zilelaughing o sa fie parul cum era înainte, adica, creste foarte repede.

| MissHappiness a răspuns:

Asa mi s-a intampla si mie dupa ce m-am facut cu epilatorul dar stai linistita maine ...sau poimaine nu va mai fii (trece de la sine)