| ralucaioana1990 a întrebat:

am o mare problema, in primul rand va rog sa cititi chiar daca este putin mai lunga 'intrebarea', mi-au iesit niste furuncuri in urma cu 2 ani aproximativ, am scapat oarecum de ele iar recent am fost la dermatologie si i-am aratat locul unde a fost ultimul furunc(pentru ca parea umflat) doctora mi-a spus ca acolo sunt niste fire de par crescute sub piele si ca din cauza lor s-au format furuncurile, ok asta am inteles, eu ma faceam cu lama pana acum si mi-a spus sa nu mai folosesc lama sa incerc ceara sau crema, am citit pe site-uri alte metode, una dintre ele era ceara insa am inteles eu ca sunt si dezavantaje pentru ca odata smuls firul cu radacina, se poate forma 2 fire de par in loc de 1 si pe deasupra exista riscu sa creasca sub piele exact ce nu am eu nevoie, sedintele sunt foarte scumpe si nu imi permit, crema am inteles ca firele de par cresc la fel de repede! Acum intrebarea este ce as putea folosi pentru a scapa de firele de par si in acelasi timp sa creasca mai greu? Ceva babesc stiti? Sau nu stiu, ce ma sfatuiti? Va rog este urgent! Si imi cer scuze daca nu am ales categoria potrivita.

1 răspuns:
| haaa a răspuns:

Foloseste crema e eficienta, ieftina si nu doare