| anonim_4396 a întrebat:

Fetele... voi ce metode folositi pentru a va epila? Mie de la aparatul electric au inceput sa imi creasca fire pe sub piele; crema ma enerveaza fiindca nu tine mai deloc; de la big am inteles ca se vor indesi si ingrosa firele; cu ceara nu ma pot face decat dupa ce exista o anumita lungime pe care nu o pot astepta in timpul verii, iar epilarea definitiva este foarte costisitoare. Ia sa vad ce variante aveti voi. Dau fundita`!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Vrei sa iti dau niste motive legate de faptul ca epilatorul electric este cel mai bun?
Este la fel ca ceara, smulge firele din radacina, economisesti bani. (la ceara trebuie sa mergi tot timpul la salon).
La ceara trebuie sa astepti pana la o lungime, dar exista epilator Silk Epil (trage si cel mai mic fir posibil).
Fire sub piele? Exista creme exfoliante!
Cu ceara nu te doare la fel de tare, dar epilatorul il ai acasa, si atunci cand nu ai niciun ban nu trebuie sa te ingrijorezi ca ti-a crescut parul si nu ai bani de salon, pentru ca cu epilatorul te faci cand vrei tu!

Sper ca ai inteles.
Crema nu tine mai deloc? Poate la tine! Mie imi tine o saptamana.
Fetelor, va dau un sfat maret. In Spania am folosit o crema, care ardea firul de par din radacina! Deci practic parca crema il smulgea, si el nu mai exista! Dar nu il smulgea, il topea sau ceva de genul.
Dar pot sa va spun ca pretul era, extraordinar de mare!
180 euro! Si il foloseai de 2 ori. Iti tinea ca ceara sau epilatorul, doar ca nu te durea.
Deci trebuia tot timpul sa dai acesti bani cand ti se termina cutia.

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Poti sa te faci cu epilatorul si sa folosesti o crema exfolianta, pentru firele de sub piele.

| Petronela a răspuns:

Cel mai bun e epilatorul Brawn

| alexandra14_5517 a răspuns:

Epilatorul. Ia-ti un epilator bun [Brown, Philips happy ]

| Georgiiiii a răspuns:

Chiar daca tu ai zis ca te enerveaza crema mi se pare cea mai buna metoda
nu doare si chiar foloseste!
incearca crema FARMEC!
e chiar bunahappy
sa stii!winking

| andradat a răspuns:

Eu sunt pentru epilat. Gandeste-te, dai banii nu neg la un salon, pentru epilare pe peste tot inghinal axial si pe picioare. Si dureaza mult mai mult decat cele mentionate mai sus.
Sau, te epilezi si dupa ce te epilezi [cu ceara ma refer], cand incep firele sa iti creasca, aplici epilatorul. Ori daca te afli la mare, trebuie crema sau lama, imi pare rau sa te anunt. Dar cel mai bine sa te duci la un salon de epilat, unde nu costa atat de mult in jur de 50 de lei, si iesi perfecta afara deoarece femeia aia iti vede tot parul si se asigura sa te scape de el.
Nu ai vrea sa lasi urme de par nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Experta_in_Frumusete fundiiii happy cel mai explicit raspunslaughing fetele multumesc de ajutor... spune`ti`mi totusi ceva despre crema exfolianta (exemple, unde se gaseste, cum se aplica, cat costa etc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca o chestie.pentru epilatul la salon trebuie sa ai ceva lungime.si vara nu ne prea permitem

| danutzaxcs a răspuns:

Eu ma epilez cu epilatorul pe picioare si cu ceara in celelalte parti, iar pentru a evita firele crescute pe sub piele, cosmeticiana mea mi-a recomandat ca macar la doua seri, la dus, sa frec bine zonele epilate cu burete aspru, cu plasa. Daca masajul se face energic, porii nu se astupa si firele de par cand incep sa creasca nu raman sub piele. Cel mai eficient si igienic din toate punctele de vedere este epilatul cu ceara, acasa. E greu la inceput, dar dupa ce te inveti merge si repede si e si economicos. Numai bine!