| KoreaJapan a întrebat:

am o mica problema. Nu sunt de acord cu machiajul la varsta de 14 ani, insa particip la un concurs de dans impreuna cu alte 5 fete, reprezentand scoala noastra si ele sustin ca va trebui sa ne machiem in ziua de concurs. As vrea sa renunt in aceste conditii dar eu am facut miscarile dansului si trebuie sa le invat si pe ele, caci daca le las pe ele singure... se face scoala de ras ca zici ca-s rate in copac! Dar nu imi doresc sa imi stric chipul de la varsta asta... as vrea sa stiu cum le pot convinge pe fetele din echipa sa nu facem asta!

8 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Exista demachiante, dupa 2 secunde dupa ce iesi de pe scena si te demachezi, deci nu "iti strici chipul". Apropo, in ce epoca crezi ca traiesti?

| roxana94 a răspuns:

Daca te machiezi o singura data nu vei pati nimic. Daca vei merge pe scena nemachiata vei parea palida in lumina reflectoarelor. Asa ca mai bine te convingi tu pe tine ca nu patesti nimic pentru cateva ore daca te machiezi. Sau esti complexata ca nu ai cu sa te machiezi. Asta deja e alta problema.

| lylo a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te machezi in ziua concursului si daca te machezi o data in viata nu o sa-ti strici fata!

| Blue17 a răspuns:

Sincer nu e o tragedie...e doar pentru o zi...de fapt cateva ore, si nu iti va afecta fata!happyhappyhappy

| Serena1993 a răspuns:

Daca te machiezi o zi nu e mare paguba draga.oh go on

| zapa1 a răspuns:

Buna.nu prea cred ca le vei putea convinge.Mai bine lasi tu de la tine si te machiezi.Le spui ca nu vrei un machiaj stridend sau incarcat. Oricum e doar o zi, nu poti si tu sa te machiezi cateva minute cat tine dansul? nu ti se va intampla nimic la ten doar pentru cateva minute.
succes... sper ca te-am ajutat

| dany5555 a răspuns:

Machiaza`te.o zi.si apoi te demachiezi.

mare chestie.

nu o sa se intample nimic cu tenul taw.de la o zi

| Alexutza_1827 a răspuns:

Pai :* nu o sa iti strici tenul de la un blush sau putin rimel si un luciu de buze finutbig grin ori cum ele se pot machia cum vor si daca insista sa te machiezi si tu date cu putin rimel si un luciu de buze si atat nu ai nevoie de maui mult la 14 anibig grin