| BlackScribble a întrebat:

Am o problema ca parul.
De mult timp(aproximativ 6 luni)imi dau parul cu placa, dar nu stiu ce are ca ori cat de mult as sta sa il fac cu placa(mentioneza ca am o placa foarte buna, din Germania) in partea stanga, in loc sa imi stea parul drept cu scari din acelea pe fata(ma refer ca la perciunii baietilor) se duc spre spate ca si cum asa l`ar fi coafat eu.
Ceva in genul cum ii sta la fata asta http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:0&tx=56&ty=125
Doar ca si mai rau.Ganditi-va cum arata intr-o parte foarte drept si in cealalta asa :)
Ce as putea sa fac ca sa fie drept?

6 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Insista mai mult la varfuri dar ai grija sa nu il arzi si dupa foloseste un fixativ bun tot asa, insistand pe varfurile rebele.

| glamour a răspuns:

Cum 40 de minute? Nu vreau sa imi imaginez ce e la tine in cap. Inseamna ca ai varfurile arse sau despicate. Nu mai sta cu placa atat in par ca degeaba e ea buna daca stai cu ea in par asamult ca oricum il distruge. Du-te la salon si mai tunde din varfuri.

| Paulla a răspuns:

Incearca sa intorci placa spre interior cand ti-l indrepti, dupa care ai putea folosi ceara de par.

| ioanaabt a răspuns:

Poate parul tau este tuns incat sa se aseze asa.mai bine il mai lasi sa creasca putin, dupa care il tunzi altfel happy

| BlackScribble explică:

Mai,da pentru varfuri stau 40 minute si tot nu se indreapta straight face

| BlackScribble explică:

Mai,da cine e asa de prost sa tunda cumva intr-o parte a parului si altcumva in cealalta?laughing