| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Am o problema ff nasoala.Deci eu ma spal pe cap sambata sau duminica iar pana marti sau miercuri mi-se face ciocolate in apr.Nu stiu de la ce. Mi-se incleiaza parul si toate alea.Cand fac baie o ora trebuie sa stau ca sa imi descalcesc parul. Ce trebuie facut? Dau o funda!

7 răspunsuri:
| Annemary_2131 a răspuns:

Spala-te mai des pe cap...eu am aceeasi problema si ma spal de 3 ori pe saptamana...

Răspuns utilizator avertizat
| Lory_2572 a răspuns:

Foloseste o masca de par, dupa samponare si clatire, stai 5-10 minute cu ea si apoi clateste. O sa vezi ca ramane parul foarte moale si nu se mai incalceste.

| gabriela_7244 a răspuns:

Ai parul f gras cauta un sampon pentru par gras, eu i-ti recomand un sampon satinique, dar cauta un reprezentant amway sau cauta-ma eu-daby@yahoo.com

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Cumparati un balsam de par cu care te dai dupa ce te speli pe cap poti sa pui mai mult balsamwinking, lasi sa actioneze 5min si apoi te clatesti din nou, apoi dupa ce usuci putin parul cu prosopul te piepteni cu un piaptan cu dinti rari cat parul este inca ud, 95% te asigur ca nu o sa mai stai o ora sa descalci parulwinking te-am pupat pa pa

| LULUTZAwhitYOU explică:

Da nu vreau sa il tund si nici mama nu vrea crying am stat un an ca sa imi creasca asa cum il am eu crying

| geoka23 a răspuns:

Da parul tau se pare ca este foarte gras de aia ti se incleeaza parul. un sfat tunde-te de vreo 2, 3 ori scurt da scurt sa fie intelegi si problema dispare deci nul lasi sa creasca prea mult sil tunzi iar nu e garantat dar la multi a mers aa si este foarte des cred nu.