| AAnnna a întrebat:

pe mine m-a tinut ciclul miercuri si joi, vineri payza, sambata mi-a venit iar duminica pauza luni iar si marti nimic.E vrea-o problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Observ că ai 12 anişori şi eşti la "început", în PRIMUL an de ciclu menstrual - deci, este NORMAL să apară astfel de dereglări şi NU e nici o problemă cu menstra ta happy

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

E normal, ciclul tau nu se terminase in mod normal si de asta ai mai sangerat. Si eu mai patesc asa sa fie o sangerare cat nici nu-mi ajunge pe tampon..., de regula in primele 1-2 zile e cea mai abundenta, apoi usor usor incepe sa dispara, totul depinde de fiecare corp.