| Anda333 a întrebat:

Am o problema mare cu rosul unghiilor si nu stiu cum sa ma opresc! Am avut o perioada in vara in care aveam unghii foarte okay dar atunci cand a reinceput scoala am inceput iar sa fiu stresata si sa mi le rod. Va rog sa imi spuneti moduri de a scapa de acest obicei! Am incercat oja cu gust amar, dar nu a mers. Daca imi pun unghii false imi distrug unghiile naturale sau nu le afecteaza deloc? Stiu ca lipiciul poate dauna dar nu sunt sigura. Pareri va rog, multumesc!

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Din start gandeste-te ca oricate de ingrijitear fi unghiilr tale tot se afla tot felul de microbi si te poti imbolnavi.
Orice ai pune pe unghi daunator sau nu te poti obisnui cu acel gust si nu e bine.
O metoda care ar putea sa mearga, e sa-ti cauti mereu de lucru cu mainile.Chiar si joaca pe telefon.

| sensualus a răspuns:

Asta inseamna o framantare intensa. se zice ca femeile care si manaca unghiile sunt cam periculoase

| Andrei123654789 a răspuns:

Omara un tic, cu un alt tic.winking
De preferabil unul folositor, sau neutru.

| Anitta97 a răspuns:

laughing me too! nu ai ce face ..forever o sa iti rozi unghiilewinking incearca sa rontai altceva :*

| dianabaumli a răspuns:

O prietenă a reușit să scape de acest obicei folosind leucoplast, cu care își acoperea unghiile cănd era acasă. Ia puțin timp până când te obișnuiești dar merită.

| Luizamc a răspuns:

Unghiile false intr adevăr iti distrug unghia daca sunt aplicate necorespunzator. Poti încerca o construcție cu gel, nu neaparat un Tips. Gelul este mai rezistent si se comporta mai frumos fata de tips, zic eu.
Cat despre rosul unghiilor, elimina factorii de stres! Ai nevoie de un program cat mai bine pus la punct si de care sa te ti cat de bine posibil.