| andreeada a întrebat:

Am o problema si sper ca ma veti ajuta sa o rezolv! Am comandat un tricou personalizat si dupa prima spalare a inceput sa se dezlipeasca imaginea! Cu ce as putea sa o lipesc? Mentionez ca nu a fost tocmai ieftin si imi pare rau ca l-am cumparat! Ce se poate face?

6 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

In primul rand trebuia sa respecti instructiunile de spalare, tricourile imprimate se spala la 30 de grade programul pentru rufe sensibile sau de mana cu un detergen lichid, inceaca sa pui o hartie deasupra si calca-l usor, nu la o temp prea mare ca s-ar putea sa se increteasca, dc poti merge la un centru pentru imprimari sa incerce sa-l repare ar fi mai ok, cred ca cei de acolo sunt mai in masura sa faca asta. bafta

| elena a răspuns:

Cu hartie pentru copt prajituri, o asezi deasupra desenului si calci cu fierul de calcat/cand ai luat tricoul acasa, cei care ti l-au imprimat erau obligati, sa-ti dea si hartia respectiva pentru calcat/... oricum trebuia sa-l speli mai usor, pentru ca imprimeul nu este tesut, ci aplicat si este clar, ca se va duce la spalat.

| anonimmmmm a răspuns:

Nu e neaparat sa mergi la centru de unde ti-ai dat comanda de tricou, mergi la un centru de imprimari obisnuit si ei vor sti mai bine ce sa faca, si le poti cere si hartia pentru calcat.winking

| andreeada explică:

Multumesc pentru sfaturi o sa tin cont de ele, si nu il pot duce inapoi de unde l-am facut deoarece l-am facut in neptun iar eu sunt din arges!

| Corina1998 a răspuns:

Pune o foaie deasupra si calca cu fierul de calcat... ti-as recomanda sa il intorci pe dos cand il speli si altfel nu se va dezlipi

| ioanafrumsusica a răspuns:

Pai, imaginea nu se poate lipi.Imi pare rau de tricoul tau.