| Dnnx a întrebat:

am parul brunet ondulat si cam pana la cot[putin mai scurt] si nu prea stiu cam sa-mi prind parul ^^[logic dau funda]va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Fa-ti coc.

| DeDii a răspuns:

Indreapta-ti doar bretonul lasandu-ti restul parului buclat.

O alta coafura usor de realizat este cocul. Insa nu ma refer la cocul acela elegant si foarte bine fixat, ci la un coc neterminat prins intr-un mod aparent neglijent.
Truc: Iti poti lasa si cateva suvite care sa-ti incadreze fata.
Tapeaza parul la radacini in crestetul capului apoi ridica-l cu ajutorul degetelor. Acopera-l apoi cu bretonul care trebuie foarte bine intins in parti cu ajutorul unor agrafe. La spate parul poate fi prins intr-o coada de cal sau pur si simplu lasat pe spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.flu.ro/files/articles/48/4391/files/coada%20sleek.jpg incearca ceva in genul: prinde-ti parul intr-o coada inalta si lasa o suvita libera.Infasoara suvita peste elasticul de par si fixeaz-o cu un clestisor(pe care-l pui in asa fel incat sa nu se vada). Arata foarte bine la par lung sau mediu.

| Dnnx explică:

Eu am parul ondulat si jos am bucle tongue si bretonul meu este intr-o parte pana lung pana la nas

| roby_1318 a răspuns:

Leagal cu sarma