| Angelofdemon a întrebat:

Am parul foarte degradat din cauza placi, ce solutii as putea sa folosesc ca sa il reconstruiesc..sa numai arate asa degradat, si ars de catre placa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taie varfurile. O data ce cuticula parului este degradata nu mai ai ce sa ii faci. E ca si cum ai vrea sa invii un mort. :))
Foloseste si balsam sau un spray http://2.bp.blogspot.com/....../gliss.jpg ca sa fie hranit si sa nu se mai degradeze asa repede. Cat despre protectia termica poti cauta pe google "review protectie termica " si vezi ce este mai bun.

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Incearca sa renunti la placa si iti tunzi varfurile o data al 2-3 luni.
Sa folosesti sampon hidratant pentru par deteriorat si balsam dupa fiecare spalare. Cand iti usuci parul poti folosi ceva produs leave in, recomand un ulei. O data pe luna poti folosi o masca. Ar fi bine sa renunti si la ondulator si foehn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste balsam de galbenele si desigur inainte de toate e nevoie sa tai varfurile despicate.

| Laura927 a răspuns:

Foarfeca! cel mai bun!

| Cigarettă a răspuns:

Ţi-aş sugera să-ţi tunzi vârfurile şi când foloseşti placa de păr sau ondulatorul să foloseşti protecţie termică happy.
Eu mereu folosesc protecţie înainte de a-mi îndrepta părul şi nu-l prea am ars[nu se observă] deşii pe săptămână îl întreb de vreo 2-3 ori laughing

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa ii mai faci. Odata despicate, varfurile nu isi recapata forma initiala. Singura solutie este sa il tunzi. Cu toata ca in reclame arata ca unele produse repara parul degradat, nu este adevarat. Incearca sa folosesti mai rar placa si fa-ti niste masti pentru par. Dupa ce iti tunzi varfurile, ca altfel degeaba. :*

| SaraaaaL a răspuns:

Incearca si cu un sampon total repair:*

| Kryssta a răspuns:

Eu folosesc un spray pentru parul degradat de la avon si sincer nici nu se mai vede deloc parul degradat atunci cand il aplici, apoi incepe sa se regenereze in cateva saptamani.

| simii_4064 a răspuns:

Numai ai nici o sansa decat daca o sa te tunzi, taie parul ars chiar daca il ai lung si e destul de mult de taiat tot o sa creasca el, foloseste tot timpul o protectie termica si mai fa-ti si niste masti acasa si o sa vezi ca va fi mult mai bine daca vei lasa parul asa va arata foarte urat si sigur nu vrei asta si oricum creste el la loc:* succes