| Alle15 a întrebat:

Am primit de la matusa mea o pereche de cercei de-ai ei, si nu stiu 100% daca sunt din aur. Stiti cateva metode cum sa aflu? Apropo, scrie ceva cu KW sau ceva de genu pe tortita. Ma puteti ajuta. Va multumesc :*. L-am bagat si in otet 1 zi si a ramas aceeasi culoare,dar stiu ca aurul este o culoare puternica,lucitoare,dar acesta este altfel. Am incercat si metoda cu peretele,pe un colt sa.l zgarii putin cu ei, si s-a innegrit coltu. Help me happy

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Du-te la un bijutier, e cel mai sigur.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu ei la bijutier.
Pa, pa.

| Ionut7743 a răspuns:

Daca sunt gravati (au un numar format din 3 cifre) sunt de aur! funda?

| Voda_Teodora_Andreea_1997 a răspuns:

Daca au un numar format din 3 cifre pe ei! de obicei ceva care incepe cu 9winking