| KanekiKen a întrebat:

am si eu o intrebare : cum scap de cearcanele de sub ochi? aropo am 15 ani

Răspuns Câştigător
| CristinaAlina19950831 a răspuns:

Ce a spus Karmesytta e corect.Pe langa asta sunt tot felul de trucuri ca sa scapi de cearcane.Cand am problema asta, eu apelez la feliile de cartof cred.Acestea se aplica pe ochi seara, inainte de culcare si le lasi cateva minute.Trebuie sa faci asta macar de 3 ori pe saptamana caci nimic nu va face sa dispara imediat si asta e foarte bun si pentru pungi.In afara de asta mai sunt si alte metode de exemplu cu castravete, pliculete de ceai verde, somchine, ulei de masline sau comprese cu lapte rece. Sper ca te-am ajutat, te pup:*. Funda te rog

2 răspunsuri:
| Karmesytta a răspuns:

Trebuie sa te odihnesti bine si sa te hidratezi.Bea minim 2l de apa pe zi!

| paralel1000 a răspuns:

Pentru cearcane este neaparat sa dormi 8 ore, de 4 ori pe saptamana iti pui 2 felii de castravete proaspat pe ochi si lasi 15 minute sa actioneze, sau iti pui tot la fel 2 felii de cartofi pe ochi. Poti folosi anticearcanul de la Vichy.