| oanamaria1992 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare puteti sa-mi spuneti si mie cum pot scapa de dungile de pe sani pffff am niste dungi rosi pe sani si nu stiu cum si ce sa folosesc sa scap de ele va rog ajutati-ma daca stiti despre ce vorbesc funda

4 răspunsuri:
| Escape a răspuns:

Se numesc vergeturibatting eyelashes ele apar de la slabirea sau ingrasearea rapidahappy. Vergeturile sunt de culoarea mov-rosu. Ele mai apar si pe abdomen si fese. Se folosesc creme de la farmacie. Dupa 2 luni de dat cu crema, vergeturile trechappy.De cand le ai? Daca le lasi prea mult ele se cicatrizeaza si se fac albe happy Si eu am avut.Doctora mi-a zis ca mai e si din lipsa de colagen sad dar nu exista tratamente cu colagen, doar creme

| alina17ilinca a răspuns:

Nu sint doar niste dungi simple> Este ceva foarte serios, am avut si eu asa ceva. Da, e din cauza ingrasarii sau slabirii bruste, dar asta se intimpla de la hormonii glandei tiroide. Mai bine consulta un medic. Glanda ta tiroida poate sa secrete mai multi hormoni decit e necesar si atunci trebuie sa iai un tratament. Poate ai lipsa de iod.

| Richard_8745 a răspuns:

Pai iti apar deoarece sutienu ti strans cred ca.
incearca creme

| Lala_6184 a răspuns:

Acele dungi apar deoarece te'ai dezvoltat ff repede...si eu am asastraight face...nu poti sa scapi d ele. poate doar cu timpulhappy