| KandyFTW a întrebat:

am 14 ani si am sani masculini, ma puteti ajtua va rog sa scap de ei? Nu stiu daca este din natura sau este din cauza ca un timp am mancat doar prostii (pizza si mancari grase) dar as vrea sa stiu cum as putea scapa. Va rog frumos sa ma intelegeti si sa nu radeti de mine ( multi copii isi bat joc de mine la scoala si as vrea sa pot scapa de acesti sani masculini, sunt si putin grasut dar nici foarte). Va rog foarte mult sa intelegeti prin ce trec si daca puteti sa ma ajutati. Scuzati-ma daca nu am ales categoria corecta insa nu prea cunosc acest site. Sper sa ma ajutati si dau funda.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa ai vointa si sa slabesti ca sa-ti dispara sanii.
Este cunoscut fenomenul de crestere a sanilor la baieti, doar cand se ingrasa foarte mult, sau la obezitate.
Din pacate, noi ori altcineva de pe pamant, nu putem de te ajutam, daca tu nu intelegi asta acum si nu vrei sa slabesti.
Doar tu singur poti schimba situatia, mancand santaos, facand sport si slabind.

| KandyFTW explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult am sa incerc, in ultimul an am mancat foarte mult fast food si de la 60 65 67 de kg am ajuns la 78 am fost si 80 deci e posibil sa fie din cauza ca m-am ingrasat prea tare nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru KandyFTW):

Nu este posibil, este sigur de la mancat prea mult, in special fast food, care se stie ca contine multi cabohidrati si grasimi, uleiuri rele si de aceea te-ai ingrasat asa.
Un motiv in plus, sa treci pe mancare sanataosa si sa slabesti!