| Cucubauuuu a întrebat:

Am si eu o mica intrebare...De vreo 2-3 saptamani am racit foarte tare cu tuse si din cand in cand febra.In tot acest timp nu mi-a trecut si ma simt mereu foarte obosita desii in prima saptamana doarmeam toata ziua.Am facut niste cercuri maronii in jurul ochiilor si nu pot sa scap de ele(am 12 ani si nu prea am voie sa folosesc fond de ten si chistii din astea, mai ales ca am si o mica alergie dar nu stiu de la ce). Am incercat cu masaje si cu vata cu apa rece pe care le-am pus pe ochi dar nu dispar.Eu pana acum n-am mers la scoala pe semestru 2 din cauza racelii mele dar maine ma duc si vreau sa arat binehappyAm uitat sa va spus ca am branula si fac invectiicrying
Ma puteti ajuta cu problema mea cu micile,, cerculete,, din jurul ochiilor? Si ma mai puteti ajuta cu niste sfaturi despre mica mea raceala?
Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Anddrea a răspuns:

Daca faci injectii inseamna ca doctorul a aflat de raceala si stie el ce face. Poti sa bei ceaiuri de tei + macese. Sau dintr-o ridiche rosie iti faci sirop, faci o gaura in ea si pui niste miere acolo sau zahar si lasi o vreme pana se face siropul si-l bei. E super bun pentru tuse. Pentru cearcane incearca sa tai un cartof si pui feliutele sub ochi si le tii cateva minute sau compresii cu ceai de tei de preferat reci. Sper sa te faci bine! :*

2 răspunsuri:
| turaboandy a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la doctor. El te va ajuta cel mai bine.

Mananca legume si fructehappy

| kleorys a răspuns:

Ceau, si em m am racit c am de dousa saptamani. Eu mi am luat bioflu (e ca si paracetamolul dar e mult mai bun) in mare din ce am inteles e facuta din plante. Iar pentru tusa mi am luat bromhexin. Si daca acestea nu te ajuta incerca sa iei "solpadeine" e fff bun! Mie mi a trecut raceala! Iar pentru cerculete din jurul ochilor poti sa iei castraveti sau ma rog cartof si pui feliutele sub ochi si le tii cateva minute. Sper ca te am ajutat putin!