| anutza00dragutza a întrebat:

Am tenul foarte gras, mai ales dimineata si imi luceste tot timpul, si cosuri (dar nu prea multe.)Dar as vrea niste remedii si naturale dar si ceva creme sau... oricum cel mai detailat raspuns primeste fundita.*Si niste sfaturi de ingrijire.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| diavolitadulce a răspuns:

Buna, in primul rand dimineata si seara trebuie curatat tenul. Spala-l bine! Eu dupa asta folosesc un gel, scrub si masca 3 in 1 de la Garnier Skin Naturals. Face minuni. Eu am scapat aproape in totalitate de aceste probleme. Il recomand cu toata inima, deoarece contine zinc si argila alba ceea ce face sa destupe porii si sa nu se mai ingrase tenul atat de repede. De asemenea, o data sau de doua ori pe saptamana fa o infuzie cu musetel. Prepara un ceai de musetel si stai cu fata in aburi cel putin 10 minute. Consuma multe fructe (in special din cele albastre sau mov: prune, struguri, stafide) si bea multa apa, sau chiar mai bine ceai. Este mult mai sanatos. In orice caz hidratarea este foarte importanta. Sper ca te vor ajuta sfaturile mele. Mult succes!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca urmatoarea masca facuta in casa:
1 albus de ou, 1 lingurita de miere si un sfert de lingurita de otet de mere/ lamaie.
Aplica masca pe fata si ramai cu ea 15-20 de minute (pana ti se intareste). Apoi, clateste-te cu apa rece.

| anutza00dragutza explică:

Multumesc foarte mult pentu sfaturi si mai astept si altele.

| lores03 a răspuns:

Eu iri recomand o masca si o crema pentru echilibrarea sebumului.

Daca intri pe www.ischiacosmetice.ro sigur gaseti produsele adecvate
http://www.ischiacosmetice.ro/......50-ML.html