| Ioncristina22 a întrebat:

Am tot auzit de gaz, ca datorita lui creste parul. A folosit cineva si daca a avut efect. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Alice85 a răspuns:

Da, mama a folosit o masca de par facuta din gas, rom si ulei de ricin, dar ajuta la indesirea parului, la regenerare, nu creste mai repede in lungime. A functionat f bine, nu stiu care din ingrediente a folosit mai mult.

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Parul creste doar cu rabdare, restul sunt povesti.

| PeFuga a răspuns:

Nu ajuta la cresterea parului. Dar are alte efecte benefice. Intra pe Facebook pe grupul "Totul despre par". Gasesti acolo foarte multe postari despre acest subiect (tratamente si produse pentru cresterea parului sau impotriva caderii lui).

| Felissa13Eden a răspuns:

Bunica mea isi da cu gaz de 2 ori pe saptamana si n-are niciun fir de par alb in cap, plus ca are parul pana la fund big grin
Totusi, nici ea nu prea recomanda gazul, dar poti incerca de cateva ori sa vezi cum e.

| Mry_Maria_2001 a răspuns:

Ulei de ricin la rădăcina doar atat. Făra uscare cu feonul, fara indreptat cu placa. Daca vrei sa iti creasca părul.