| PinkyVenus a întrebat:

Buna am un fel de sticluta cu lac transparent si galben pentru unghii de la oriflame scrie pe el nail food si cica intareste unchile eu ma dau aproape in fiecare zi si nu stiu nu vad nicio schimbare cine are ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). acceasi problema o aveam si eu. laughing). Dupa cateva saptamana am niste unghii lungi si sanatoase, nu se rup love struck
Tratamentul de la Farmec este ff bun big grin. Am de 2 luni unghiile lungi si nu s-au rupt deloc ( doar le-am mai scurtat eu, un pic). Bafta :*

| GabrielaSandica a răspuns:

Iti recomand produsele de ingrijire a unghiilor de la Avon sunt foarte bune. Exista produse pentru intarirea unghiilor, dar nu se mai recomanda aplicarea ojei dupa pentru ca este perlat si arata ca si cum te ai fi dat cu oja. Ti-l recomand si pentru intrebari ma poti cauta sunt Ambasadoare Avon.
Succes!

| florynailsblog a răspuns:

Buna
Foloseste Vitamina B5 de la Farmec
Uite aici poti gasi modele create pe unghii naturale: http://florynails.wordpress.com/
O sa gasesti la fiecare model tutorial video pentru a vedea cum a fost realizat.
Sunt modele care le poti face singura acasa:)

| FreshMenthol95 a răspuns:

Lacurile de intarire de la oriflame nu sunt bune. Eu am unul de la farmacie. E pe roz. Mrg...pe unghii de vede transparent si mi se pare bun. Am dat pe el doar 13 lei. ceva de genu... Aaaaaa, poti sa incerci sa.ti tii unghiile timp de 10 min in suc de lamaie. Am auzit ca e foarte bine. Bafta