| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Am un lănțișor din zirconiu. Credeți că se va înnegri? Trebuie ferit de apă? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Dannnnii a răspuns:

Incearca sa il feresti de apa.

| Mihai0101 a răspuns:

Zirconiul nu rugineste este rezistent la apa.

| Brizbriz a răspuns:

1. da
2. da, dar si de transpiratie

| Violleta2022 a răspuns:

Zirconiu este o PIATRA semi-pretioasa din care nu se pot face lantiosare ci pandante, pieter la inele sau montate pe anumite lantisoare!

O piatra de zirconiu de buna calitate poate imita diamantul si numai un cunsocator poate sune diferenta dintre cele doua, fiind usor de confundat.

Lantisorul este confectionat din METAL nu pietre pretioase ori semipretioase. Deci un lantisor poate fii facut din: gablont, aluminiu, argint sau aur.