| Florreea a întrebat:

Buna,as avea si eu o intrebare.Am parul natural buclat doar ca buclele nu sunt bine definite si nu au un aspect placut si am auzit ca exista sampon activator pentru acest tip de par dar care trebuie aplicat cu alte produse.Imi poate spune cineva ce produs/e ar fi mai indicat sa folosesc?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Pt a avea buclele definite si nu "ciufulite" important e să nu l perii dupa ce faci baie, ci înainte. Presupun ca folosesti balsam sau masca de par. După baie, da l cu ulei de par si găsești o gama variată de creme pentru bucle, după ce ai folosit si crema, usucă l cu feon, ținând părul în pumn, strâns-lasat, si tot asa, găsești tutoriale si pe yt. Poti folosi si spuma pentru a fi buclele mai ferme. Dacă nu vrei acest efect, va fi mai cret decât esti obișnuită, poti folosi doar crema pentru bucle si lasat sa se usuce natural