| anonim_4396 a întrebat:

As dori niste sfaturi de make-up. Folosesc zilnic combinatia : creion negru + rimel. Iar periodic trebuie sa verific in oglinda daca nu cumva mi s-a intins creionul pe sub ochi. Imi poate recomanda cineva o marca sau un creion care nu se scurge si nu se intinde pe sub ochi? Multa lume spune ca rimelul se intinde, si nu creionul. Insa am testat, si m-am dat cu ele separat, iar creionul este cel care se intinde pe perioada zilei.
Si nu folosesc creioane ieftine sau de proasta calitate ca sa fie asta de vine, dimpotriva; am incercat creioane de la L'Oreal, Oriflame, iar acum folosesc Jillian Dempsey de la Avon. Din cauza faptului ca am tenul gras, iar pe perioada zilei machiajul meu are de suferit, port mereu servetele la mine cu care imi "retusez" conturul ochilor.
Pe langa creion, imi puteti recomanda si un rimel bun? Bun, in sensul ca lungeste genele mult. Am incercat aproape toate rimelurile de la Maybelline, Avon si L'Oreal, insa nici unul nu m-a multumit.
Va multumesc.

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu folosesc Volumissime de la L'oreal si imi place destul de mult. Chiar da volum genelor mele. Dar e pe terminate si mi-as lua altul, ca m-am plictisit de acesta.Mai este Max factor(am vazut pe la reclame)
http://static.cauti.ro/......_614_1.jpg

http://images01.olx.ro/......IMMEL-.jpg

Si eu am aceeasi problema(mi se intinde creionul) dar am in permanenta servetele umede si oglinda la mine;

Pareri despre un dermatograf bun:

http://www.envy.ro/......f-bun.html

http://www.envy.ro/......uneri.html

http://www.forum.divahair.ro/viewtopic.php?t=517

http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=3807

| Sapphire a răspuns:

Eu asa fac, si folosesc creion din ala ieftin de la Ada parca se cheama: ma dau mai intai cu fard de pleoape de o culoare neutra iar dupa, ma dau cu creionul si cateodata ma mai dau peste contur cu putin fard negru.
Mie imi place Mascara Supershock de la Avon. happy

| karmy a răspuns:

Daca ai tenul gras ar trebui sa faci ceva in sensul asta. Folosesste inainte de fiecare machiaj lotiune astrigenta, sau pur si simplu poti sa iti dai cu o feliuta de portocala pe fata, lasi 10 min si apoi indepartezi cu apa, de asemenea in machiajul tau nu ar trebui sa folosesti produse pe baza de ulei, sunt produse de machiaj speciale pentru tenul gras care nu favorizeaza secretia de sebum.
In ceea ce priveste problema ta, inainte de machiaj aplica o lotiune astrigenta apoi o baza de machiaj care nu este grasa si inainte de a folosi creionul dermatograf aplica o pudra pentru a fixa machiajul, iti rezista toata ziua fara sa se intinda, nu conteaza ca folosesti creion sau scump in cazul creioanelor dermatografe. Sper ca iti sunt de ajutor sfaturile

| ghetuvictorita a răspuns:

Eu sunt lider oriflame si caut fete care sa fie reprezentanti, de fapt mie imi place mai mult sa spun ca , caut fete care sa isi faca card de fidelitate prin care pot cumpara produse oriflame cu redecere intre 23 si 40%, mai ales ca se dau niste cadouri pentru noii inscrisi. Nr meu este 0761342716 sau mess serbanvictorita@yahoo.com my.oriflame.ro/viky , calalog curent, urmator jos in dreapta.

| ghetuvictorita a răspuns:

La oriflame se fac si cursuri de machiaj si cosmetica,

| mhmaddie a răspuns:

Foloseste primer (baza de machiaj pentru. ochi). Eu de cand folosesc primer, fardul si creionul rezista toata ziua. Rimelul meu preferat este Wonderlash Mascara de la Oriflame. Crede-ma, am incercat multe altele de la firme mai recunoscute si nu m-au multumit cum a facut-o acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand trebuie sa faci ceva cu excesul de sebum, avand tenul gras ai grija de el si foloseste un sistem purifiant de ingrijire zilnica, apoi un fond de ten tot pentru ten gras si abia apoi dermatograful. Iti recomand atat ca preturi cat si calitate, Beautycycle de la Amway. Daca esti interesata da-mi un mesaj pe privat.