| bombonika1799 a întrebat:

As dori sa imi iau un sampun nou care sa nu imi nai faca parul sa se electrizeza si sa nu imi mai apara matreata! Voi ce ati alege dintre big grinove,GARNIER Fructis,Pantene,Wash & Go (pana acum cateva saptamani il foloseam si nu imi facea matreata),Clear (mie una nu imi place cum inmi spala parul), head and shoulders(acesta cand eram mai mica stiu ca imi facea multa matreata, iar acum imi este frica sa il folosesc)! Plizz ajutor!

9 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Ai incercat de la avon? Sunt o gama numite Natural, mie imi merg foarte bine.

| HolyPotato a răspuns:

Cel mai bine le incerci pe cele de la yves rocher din plante, le poti gasi la mall. Nu-ti pot recomanda, totusi, un sampon fiindca parul si scalpul fiecarui om e diferit.
Nu-ti fie frica sa incerci head&shoulders, copii sunt mai sensibili la anumite produse, dar nu numai samponul conteaza ci si felul in care iti speli si ingrijesti parul. Sa nu-ti speli niciodata parul cu apa fierbinte si ai putea incerca un tratament cu petroleum de la farmacie happy

| Etelca a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa intrebi pe cineva specializat in asa ceva.Acel om va stii cel mai bine ce sampon ti se potriveste. Pupici!:***

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Bună.
Nu îți recomand Pantene sau Garnier(am făcut multă mătreață de la ele). Wash & Go mie mi-a mers foarte bine, avea și volum, nu și mătreață, la fel și cu Schauma prospețime de bumbac.Clear-ul l-am încercat când eram mică și următoare zi nici nu se cunoștea că l-am spălat,părul era foarte moale, lipsit de volum.
În cele din urmă, îți recomand Dove, deși eu încă nu l-am încercat.
Pa, pa.

| Alecsandra95 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut aceeasi problema. straight face... dar de cateva luni folosesc head shoulders clean classic. happy Si numai am nici o problema... in 2, 3 saptamani mi-a trecut de tot matreata. happy
Succes.

| HimoSsa a răspuns:

Eu ma folosesc de Dove! Ia-ti sampot si balsam aparte intr-o saptamana vei observa schimbari eficiente!
Insa incearca sa folosesti si un pieptene din lem asa parul nu se ca mai electriza! Bafta

| bombonika1799 explică:

Am incercat si cele de la avon si am facut si mai mula matreata! Inainte am folosit un sampon de la oriflame dar daca fac comand acum ini vine comanda peste cateva saptamani si oricum nu mai au samponul acela in catalogsad

| minydiana a răspuns:

Head and shoulders si hash and go si poti sa iei si ducray din Germania sau franta pentru matreata

| inasweet a răspuns:

Parul nu se electrizeaza de la sampon ci pentru ca nu folosesti o masca sau balsam. nu conteaza atat de mult ce sampon folosesti, important este sa folosesti un balsam sau/si din aceias gama. iar eu zic ca este bun pentru ambele probleme dove!