| Paulla25 a întrebat:

Folosesc Garnier cu rodie si drojdie de bere si fac matreata am folosit Elseve mov mi-a facut matreata.Nu stiu ce sa mai folosesc pentru volum. Wash and go sau Pantene? Am folosit si head&shoulders si nu a mers.Alte sugestii pentru volum? A si am 14 ani.Multumesc.

1 răspuns:
| RodicaGabriela a răspuns:

Nu ma pricep foarte bine, scuze daca te sfatuiesc gresit. Din cate stiu eu, fiecare corp reactioneaza altfel, dar din proprie experienta stiu ca daca iti schimbi samponul faci matreata, chiar daca este contra matreata. Poate ca e normal sa faci matreata si daca asa e organismul tau, vei face indiferent de ce sampon folosesti. Este normal sa faci la 14 ani. Cat despre volum, nu iti dau nici un sfat pentru ca nu mi-am dorit niciodata sa fac asa ceva si nu stiu daca poti sa iti faci volum cu sampon...thinking mai bine incerci alte variante de a iti face volum si sa nu iti mai schimbi samponul. :d sper ca am fost de ajutor :d

| Paulla25 explică (pentru RodicaGabriela):

Da dar imi face multa matreata si trebuie sa ma spal des dar incerc sa ma spal o data pe saptamana.Ce sampon folosesti tu?

| RodicaGabriela a răspuns (pentru Paulla25):

Eu folosesc de mai multi ani Head&Shoulders si am 16 ani. Si eu ma spal tot o data pe saptamana. Nu am mai avut matreata de multi ani. Dar sa stii ca daca te speli mai des, nu inseamna NEAPARAT ca o sa iti rareasca sau sa iti dispara matreata. Mai bine intreaba un medic sau un om care sa pricepe pentru ca in general oamenii au pareri impartite pe tema asta (unii cred ca nu e bine sa te speli des, altii ca e foarte bine sa te speli cat mai des). Eu personal ma spal mai des pe cap doar daca transpir mai mult decat de obicei. big grin