| fefe_3040 a întrebat:

as vrea niste sfaturi legate de ten ( creme, masti naturale ) avand in vedere ca am 12 ani. Am auzit ca uleiul de masline extra virgin este bun pentru ten, este adevarat?

3 răspunsuri:
| Nimic special a răspuns:

Te-as sfatui ca al varsta ta [adica numai 12 ani ] sa nu folosesti niciun fel de creme, ca mai tarziu te vei trezesti cu un ten destul de urat. Te-as sfatui sa foloseti "chestii " naturale, adica : ulei de masline, este foarte bun pentru piele, o intretine moale si are grija de ea si chiar straluceste, sa folosesti masti cu argila, si tot felu de legume ...si mierea de albini este buna pentru piele in special pentru ten.happy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Cred ca este bun dar sora mea ca parule i sa fie mai lucios foloseste ulei se spala cu uli de maslin sau ulei de bucatarie duap ceil speli cu ulei astepti vreo10 min si dupa acea potis a te limpezesti sau sa te speli cu un sampon iar pentru mastile naturale nu stiu mai bine folosesti creme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu ce sa-ti zic si eu am 12 dar nu folosesc