| corinutz07 a întrebat:

Buna,as vrea sa imi spuneti combinatii de culori,

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

* Roz pal: maro, cafeniu, mint, oliv, gri, turcoaz
* Roz inchis (fuchsia): cafeniu, gri, galben, verde lime, mint, maro
* Rosu-tomata: bleu ciel, mint, creme, gri
* Visiniu: albastru, gri, portocaliu pal, galben pal
* Maro deschis: albastru, galben pal, creme, verde, violet, rosu
* Maro inchis: galben lamaie, bleu ciel, mint, mov deschis, verde lime
* Cafeniu: roz pal, maro, albastru, verde, mov, violet
* Portocaliu pal: gri, maro, verde
* Portocaliu inchis: galben pal, verde, maro, visina putreda
* Galben lamaie: visiniu, maro, albastru, gri
* Galben pal: fuchsia, gri, maro, cafeniu, rosu, albastru, mov, violet
* Galben auriu: gri, maro, ablastru, rosu, negru
* Verde lime: cafeniu, maro, roz, portocaliu inchis, bleumarin, gri
* Verde inchis: portocaliu, cafeniu, maro
* Oliv: cafeniu, maro, gri, creme, negru
* Mint: maro, gri, bleumarin, rosu, gri, cafeniu
* Turcoaz: fuchsia, visiniu, cafeniu, maro, creme, violet inchis
* Albastru electric: galben auriu, cafeniu, maro deschis, gri, argintiu
* Bleu ciel: rosu, gri, maro, portocaliu inchis
* Bleumarin: violet pal, cafeniu, maro, gri, galben, portocaliu, verde, rosu, culori pastelate
* Violet pal: portocaliu inchis, violet inchis, oliv
* Mov: cafeniu, galben pal, gri, turcoaz, mint, portocaliu pal

3 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Cu negru merge orice
cu alb orice
cu bej merg culorile pastel pale
cu galbel merg nuantele pastel, fereste-te de combinatii gen galbel aprins cu verde, albastru, rou aprins
cu roz merge albastru marin
cu verde merge si albastru dar depinde de haina
in general alege culorile pastel sau daca vrei ceva aprins combina cu alb negru sau bej

| lacrima15 a răspuns:

Ai aici o lista cu toate combinatiile :
http://www.dnl.ro/......ceptie-ii/
R+G= Orange (O), G+A=Verde (V) R+A= Violet(Vi), culori binare obtinute din amestecul culorilor primare
Incearca site-ul asta si combina-le cum vrei: http://culori.ro-sotw.com/
Ti-am mai raspun si la cealalta intrebare :) :*