| MoonLight7 a întrebat:

As vrea sa-mi dati cateva sfaturi pentru parul meu deoarece se rupe si se ingrasa foarte usor, desi nu folosesc placa si nu e vopsit.Am incercat cateva masti dar nu prea au avut efect, ma gandesc sa-mi iau samponul schauma am auzit ca-i destul de bun dar nu stiu daca ma va ajuta. Astept cateva sfaturi de la voi!

P. S Am sa dau si o fundita :*

Răspuns Câştigător
| 123456 a răspuns:

E la farmacie ceva pentru ruperea parului. iar daca ti se ingrasa probabail asa il ai incearca sa nu te piepteni prea des si de asta se ingrasa sau sa dai mereu cu mana prin el ...in functie de sampon nu conteaza foloseste unu singur cu care sa ti se obisnuiasca parul si totu e ok.kiss

4 răspunsuri:
| monique a răspuns:

Fa-ti analizele si fa o cura de detoxifiere a organismului. Ruperea e de la ceva lipsa de vitamine si ingrasatul parului de la ficat, si sange care sunt intoxicate fie de la alimentatie (de la suc, dulciuri, sare, cipsuri) sau de la mediu (aer cu fum, apa cu prea mult clor, care la randul ei face rau si la par). Iar folosirea unui sampon bun e ok, dar incearca sa te speli cu ceai de plante in loc de apa simpla.

| Denisa85 a răspuns:

Depinde de varsta ta.
Daca esti in perioada pubertatii parul se regenereaza, nu te speria, este absolut normal.
Poti incerca gama "Dove". Pe mine m-a ajutat mult, si o masca de la "Kallos."
Sanatate.kiss

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

@Mihaii. Este penibil raspunsu` tauhappy mai intai citeste intrebarea calumea si dupa dai raspunsoh go on!

| Mihaii a răspuns:

Eu iti zic sa te duc la baie si sa stai in apa mult.
ir dupa aia il stergi si te duci si dai cu sampon dupa aia si te speli si il akoperi cu un prosop e cea mai buna solutie