| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu cum pot sa-mi fac propriul costum de sirena care sa arate ca o coada de sirena adevarata.

10 răspunsuri:
| Lawrence a răspuns:

Este destul de greu sa faci! Dar cred ca vrei să copiezi costumele fetelor din h2o, daca vrei sa fie mai valoroasa fa-o din solzi de peste reali, daca nu din silcon. Oricum nu se poate crea trebuie cumparata sau facuta la comanda dupa corpul tau :d.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu exista sirena adevarata. Poti purta un costum de sirena doar in partea de sus, altfel nu vei putea merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu trebuie sa iei din costumele tale vechi sau ale mamei materialul si sa il pui pe tine in asa fel incat sa ai amandoua partile in fata apoi il cosi si jos pui oesarfa veche.Asa o sa te asiguri ca virgula cotumul tau de sirena nu se va uda cand intri in apa.Gata esti o sirena adevarata.

| ZumZz a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xtwnOQg_KH8 sper ca o sa te ajute ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite iti cosi un costum de sirena. Si til pui cind vrei tu.Bine?

| Taborszki_Alexandra_1989 a răspuns:

Ia o bucata de material(ce culoare vrei)2m,coli mari de hartie o bucata de carton o carioca creta o rigla o foarfeca si o masina de cusut.masoara bustul tau din varful degetelor taie o coala de marimea lui si deseneaza o coada de peste dupa care deseneaza cu creta pe material modelul tau decupeazal si tragel la masina de cusut 2cm de la linia cretei pe fiecare parte si iata! mult succes!
mai multe detalii la:http://www.google.ro cum sa iti croiesti o coada de sirena.ro(primul site cu h20) mullt mult succes!)

| teo13tedy a răspuns:

ESTE SIMPLU:Ia o pereche de colanti in care sa iti incapa ambele picioare (colanti lungi). Apoi tai celalalt crac si cosi urma.Mai cosi si jos la pisioare, partea prin care ies(daca vrei, nu e neaparat) si gata.Ai o coada. Daca vrei si sutienul faci in felul urmator(iti iese de aceiasi culoare):cracul pe care l-ai taiat, il tai pe lung si dupa il cosi pe partea mai scurta.Il pui pe tine si gata, ai un sutien care ti se asorteaza cu coada si e si fara pretele.Eu am incercat si am reusit.Mi-a venit ideea asta aseara!

| Gabriiella_GaBy_1985 a răspuns (pentru Lawrence):

Daaa ja este :*

| Miru_Miruna_1994 a răspuns:

Nu stiu daca te va ajuta dar poti lua o pereche de colanti si sa-ti pui picioarele intr-un singur crac iar celalalt crac il infasori in colant. iei o fata de perna si o pui in colanti. POTI FI ACUM CA O SIRENA ADEVARATA!
sper ca te-am ajutat!